Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBüyükçekmece'de Dönüşüm Hızla Devam Ediyor

Büyükçekmece’de Dönüşüm Hızla Devam Ediyor

Beklenen büyük İstanbul depremi öncesinde Büyükçekmece Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belediye ve vatandaş işbirliğiyle bugüne kadar 25 bin konutun yıkımı tamamlandı.

Atatürk Mahallesi’nde yer alan ve 2019 yılı Eylül ayındaki 5.8’lik Silivri Depremi ile hasar gören 9 bloklu 54 daireli Büyükçekmece’nin ilk toplu konut projesi olan sitenin de yıkımı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı Hilal 86 projesinin Büyükçekmece’nin ilk toplu konut projesi olduğuna dikkat çekerek, “ 90 yılında oturuma geçmiş bir yer burası. Şu anda bu bölgenin kentsel dönüşümü yapılıyor. Şu anda yıkımını gerçekleştirdiğimiz bu adadaki 9 blok 54 daire bulunuyor. Buradaki en önemli olay tüm vatandaşların mutabakatıyla bu yıkım gerçekleştiriliyor. Deprem Türkiye’nin gerçeği. Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün bulduğu bütün sosyal medya imkanlarıyla deprem gerçeğini dile getiriyor. 1 hafta önce Elazığ’da dün akşam da Ankara’da olmak üzere deprem kendini sürekli hissettiriyor. Büyükçekmece’de çok ciddi bir kentsel dönüşüm hamlesi var. Birçok bölgede yıkımlar devam ediyor. Yıkılan binalar deprem yönetmeliği öncesi yıkılmış binalar. Hilal 86 bölgesinde yaklaşık 710 bağımsız bölüm var. 54 dairelik kısımdan başlandı. Önümüzdeki günlerde bu bölgenin tamamının kentsel dönüşümü gerçekleştirilecektir” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments