Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaEmlak HaberleriÇanakkale Köprüsü, Emlak Fiyatlarını Yukarıya Çekti

Çanakkale Köprüsü, Emlak Fiyatlarını Yukarıya Çekti

18 Mart 2020’de tamamlanarak hizmete alınması hedeflenen Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, bölgedeki emlak fiyatlarını yukarıya çekti. 

Ülkemizin en önemli ulaştırma projelerinden biri olan Çanakkale Köprüsü’nde sona yaklaşıldı. Projenin 18 Mart 2022’de tamamlanarak hizmeti alınması planlanıyor. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayacak olan proje ile kente ulaşım da  kolaylaşıyor. Bölgeye değer katacak olan proje, emlak projelerini de yukarıya çekti. Çanakkale’de yıllık değer artışı konutlar için yüzde 32, arsalar için yüzde 38, araziler için ise yüzde 37 seviyesinde gerçekleşti. 

Yeni Nesil Gayrimenkul Değerleme ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa.com’un verilerine göre, Çanakkale genelinde ortalama konut satış fiyatı 3 bin 866 TL, ortalama konut fiyatı 429 bin 126 TL oldu. Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında yer alacak köprü bu iki ilçedeki gayrimenkul değerlerini de artırdı.  Lapseki’de konut fiyatlarında yıllık değer artışı yüzde 37, ortalama metrekare satış fiyatı 3 bin 206 TL, ortalama konut fiyatı 380 bin 875 TL. Gelibolu’da ise konut fiyatlarında yıllık değer artışı yüzde 34, ortalama metrekare satış fiyatı 3 bin 116 TL, ortalama konut fiyatı 362 bin 40 TL.

Çanakkale’de konut imarlı arsaların ortalama metrekare fiyatı 798 TL olarak gerçekleşirken arsa metrekare satış fiyatı Lapseki’de 842 TL, Gelibolu’da ise 517 TL. Çanakkale’de ortalama arazi metrekare fiyatı 56 TL. Arazi metrekare satış fiyatı Lapseki’de 83 TL, Gelibolu’da ise 31 TL. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments