“Yapı
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriÇanakkale’de Bitümlü Sıcak Karışım Yolu Tamamlandı

Çanakkale’de Bitümlü Sıcak Karışım Yolu Tamamlandı

Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Beşyol köyü ile Küçükanafartalar köyü arasında gerçekleştirilen bitümlü sıcak karışım yolu projesi tamamlanarak hizmete açıldı.

Eceabat ilçesine bağlı Beşyol köyü ile Küçükanafartalar köyü arasında gerçekleştirilen 2 kilometrelik Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) yol yapım çalışmaları 2023 yılı yatırım programı kapsamında tamamlandı.   

Gazete Boğaz’dan Şahver banu Çağlak’ın haberine göre; projenin tamamlanmasının ardından, bölgedeki ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale geldiğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, çalışmalar hakkında bilgi almak üzere Beşyol ile Küçükanafartalar köylerini ziyaret etti. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erhan Türker’den alınan bilgilerle, projenin köylere hayırlı olmasını dilediler.   

Köy Konağı İnşaatı Sosyal Etkileşimi Artıracak 

İncelemeler sırasında, Beşyol köyü köy konağı inşaatında da gözlemler yapıldı. Köy konağı inşaatının tamamlanmasıyla birlikte, köy sakinlerinin sosyal etkileşimlerini artırmayı hedefleyen bir mekanın oluşturulması planlanıyor. Bu, köy yaşamına önemli bir katkı sağlayacak. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments