“Yapı
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriÇanakkale’de Dördüncü Köprü İnşaatı Sürüyor

Çanakkale’de Dördüncü Köprü İnşaatı Sürüyor

Çanakkale Merkez Sarıçay 1. Kısım Taşkın Kontrol İnşaatı kapsamında hayata geçirilen dördüncü köprü projesinde çalışmalar hızla sürüyor.

Çanakkale Merkez Sarıçay 1. Kısım Taşkın Kontrol İnşaatı kapsamında yapımına başlanan 4’üncü araç köprüsü projesi çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında bağlantı yollarının bir bölümü tamamlandı.

Çanakkale’nin tam ortasından geçen ve kenti ikiye bölen Sarıçay üzerinde, araç ve yayaların kullandığı, Atatürk Köprüsü, İnönü Köprüsü ve Troya Köprüsü bulunuyor. Ayrıca sadece yayaların kullandığı üç köprü daha var.

Bu güne kadar araçlar için 4’üncü bir köprü yapılması sık sık gündeme gelmişti. Özellikle mesai saatleri çıkışında ve sanayi bölgesine gidecek araçlar Troya Caddesi ve Atatürk Caddesi’nde yoğunluk oluşturuyor.

Havaalanı yanından sanayi bölgesin birbirine bağlayacak olan 4’üncü araç köprüsünün yapımına geçtiğimiz aylarda başlanmıştı. Çalışmalar kapsamında Köprü’nün bazı bağlantı yolları tamamlandı. Ocak ayı sonunda köprünün hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

Projenin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: çanakkalem.com

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments