“Yapı
Ana SayfaHaberlerÇankırı’da 400 Yataklı Devlet Hastanesi İnşaatı Başladı

Çankırı’da 400 Yataklı Devlet Hastanesi İnşaatı Başladı

Çankırı’da ihale süreci tamamlanan 400 yataklı devlet hastanesi projesinin inşaat çalışmaları başladı.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yatırım programına alınan ve 27 Mart’ta ihalesi gerçekleştirilen yeni devlet hastanesi projesinde, 405 yatak, 250 tek kişilik oda, 36 çift kişilik oda, 20 palyatif yatak odası, 58 yoğun bakım yatağı, 5 mahkum yatağı, 9 adet ameliyathane, 1 adet nitelikli ameliyathane, 2 adet gün ameliyathanesi ile toplamda 12 adet ameliyathane 133 adet poliklinik yer alacak. Hastane, 92 bin 157,01 metrekare toplam arsa alanı, 103 bin 298,10 metrekare toplam inşaat alanı, 13 bin 190,67 metrekare bina oturum alanına sahip. Ayrıca projede, 110 araçlık kapalı otopark ve 430 araçlık açık otopark olması planlanıyor.

İhalenin onaylanması ve yapılan yer teslimi sonrasında, yüklenici firma tarafından inşaat alanına getirilen iş makineleri ile başlatılan çalışmaların yatırım programı çerçevesinde 2026 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Hastanenin inşaat alanında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, “Müdürlüğümüzce oluşturulan komisyon tarafından, hastane projesi ihtiyaç programına göre yeniden gözden geçirilerek Bakanlık ve komisyonumuzca belirlenen değişikliklerle verimli ve kaliteli hizmet sunumu noktasında ilimize kazandırılacak yeni hastanemiz, Çankırılı vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Başta sayın Bakanımız Fahrettin Koca olmak üzere, valilerimize, milletvekillerimize, bakanlık bürokratlarımıza ve zerre emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Her şey Çankırı’mız için.” dedi.

Çankırı Devlet Hastanesi’nin tüm proje detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments