“Yapı
Ana SayfaHaberlerÇarşamba’da Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İnşaatı Başladı

Çarşamba’da Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İnşaatı Başladı

Samsun, Çarşamba Belediyesi tarafından hayata geçirilen yarı olimpik yüzme havuzu projesinde inşaat çalışmaları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle yapımına başlanan yarı olimpik yüzme havuzu, 6 bin 270 metrekare alanda yükseliyor. Konuyla ilgili konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, ilçeye yeni yatırımlar kazandırdıklarını söyledi. 

Sporun her alanında yetenekli sporcular yetiştirdiklerini söyleyen Doğan, “Yetenekli sporcularımızın, gençlerimizin kendilerini geliştirebilecekleri alanları ilçemize kazandırmaya özen gösteriyoruz. Yarı olimpik standartlardaki kapalı yüzme havuzumuz için yüklenici firma ile imzaları attık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle ilçemize kazandıracağımız yüzme havuzu, Çarşamba’mız için büyük değer olacak. Hem sporcularımız hem gençlerimiz, engelli kardeşlerimiz rahatlıkla havuzdan faydalanabilecek. Çocuk havuzumuzda da minik kardeşlerimizi, geleceğin yüzücülerini yetiştireceğiz inşallah. Engelli vatandaşlarımıza uygun bir tesis olacak. Yüzme havuzu projemiz, uluslararası standartlarda, özenle hazırlandı. Yarı olimpik havuzumuz 400 metrekare, çocuk havuzumuz ise 95 metrekare olacak. Dev yatırımı Çarşamba’mıza kazandırmış olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Türkiye’deki tüm yüzme havuzu projeleri ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.  

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments