“Yapı
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriÇayırova Turgut Özal Köprüsü’nün İnşaatı Tamamlandı

Çayırova Turgut Özal Köprüsü’nün İnşaatı Tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Çayırova ilçesinde bulunan Turgut Özal Köprüsü’ne ilave olarak yapılan köprünün inşaat çalışmaları tamamlandı.

“Turgut Özal Köprüsü İkileme ve Yol Yapım Projesi” kapsamında başlayan inşaat çalışmaları sona erdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan köprü projesi ile caddeler 2×2 halinde genişletildi. Proje sonunda bölgenin trafik yükü de yüksek oranda azaldı.

İki şeritli olarak planlanan proje çerçevesinde 2 bin 195 metre 2×2 bölünmüş yol, 284 metre 1×1 yol, 64,70 metre uzunluğunda 10,75 metre genişliğinde açıklıklı köprü inşa edildi. Projenin yapımında 673,5 metreküp beton, 175 ton nervürlü demir ve yaklaşık 5 bin ton aşınma asfaltı kullanıldı. Proje çerçevesinde İstanbul-Kocaeli il sınırını birbirinden ayıran yol, otoyol üzerinden yeni ilave köprü ile geçilerek yeniden Turgut Özal Caddesi’ne bağlandı. Mevcut caddeler olan Turgut Özal, Tuna Namık Kemal Caddesi, bağlantı yolları ve kavşakları yenilenerek 2×2 yol haline getirildi.

Turgut Özal Caddesi’nde İstanbul-Kocaeli il sınırını birbirinden ayıran yol, otoyol üzerinden yeni ilave köprü ile geçilerek yeniden Turgut Özal Caddesi’ne bağlanıyor. Böylelikle TEM bağlantı yolunun doğu- batı bölgesindeki sanayi alanları ile bölge halkı ve araç sürücüleri konforlu ve daha güvenli ulaşıma kavuşmuş oldu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments