“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre Bakanı Murat Kurum'dan 2020 Kentsel Dönüşüm Planı Açıklaması

Çevre Bakanı Murat Kurum’dan 2020 Kentsel Dönüşüm Planı Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 2020 yılında kentsel dönüşüm adına atılacak adımlara dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda İstanbul’a özel bir parantez açan Bakan Kurum Türkiye geneli faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu.

“100 Bin Sosyal Konut Projesi” Tanıtım Toplantısı kapsamında önemli açıklamalarda bulunan isimlerin başında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’da yer aldı. 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen etkinlik kapsamında bir konuşma yapan Bakan Murat Kurum kentsel dönüşüm konusuna değindi. 

2020 Kentsel Dönüşüm Planları

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan konuşmanın başında sosyal konut projesine dair bilgiler paylaşıldı. 

2020 yılında 100 bin sosyal konut üretileceğini ifade eden Bakan Murat Kurum, bu konutlara başvuru detayları hakkında bilgi verdi. Konuşmasının devamında emlak alanında atılan ve atılacak diğer adımları değerlendiren Murat Kurum kentsel dönüşüm programlarına değindi. 

65 Bin Kentsel Dönüşüm Programı Başladı

Çevre Bakanlığı olarak 65 bin konut için kentsel dönüşüm programının başladığını ifade eden Murat Kurum bu konutların 25 bininin İstanbul’da olduğunu açıkladı. 

“Kentsel dönüşümde 2023 yılı hedefimiz 1,5 milyon konutun dönüşümünü sağlamak. Şehirlerimize gittik, tespitlerimizi yaptık. 81 ilimizde acil öncelikli dediğimiz 1,5 milyon konutun dönüşümünü başlattık ve bu çerçevede her yıl 300 bin konutu dönüştüreceğiz. Bu konutların yüzde 15’ini Bakanlığımız Toplu Konut İdaresi eliyle yapacak, kalan konutları da belediyelerimize ve özel sektörümüze destek olmak suretiyle gerçekleştireceğiz.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments