“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanı Açıkladı: Antalya'da Kaçak Olduğu Tespit Edilen 413 Yapının...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Açıkladı: Antalya’da Kaçak Olduğu Tespit Edilen 413 Yapının Yıkılmasına Karar Verildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesaplarında yapmış olduğu açıklamalarda Antalya’da denetimler sonucunda tespit edilen 413 adet kaçak yapı olduğunu açıkladı. tespit edilen kaçak yapıların yıkılması için gerekli emirler verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bugün Antalya’da yapılan imar denetimlerini açıkladı. Süreç içerisinde şimdiye kadar 413 adet yapının imara aykırı olarak gerçekleştirdiği belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabında konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Murat Kurum sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalarda ‘kıyılarımızda yaptığımız denetimlerimizin ardından kaçak ve imara aykırı olan yapılar tespit edildi. Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarımız içerisinde şimdiye kadar pek çok denetim yaptık. Bu denetimin ardından şimdiye kadar 413 adet yapının izinsiz ve imar dışında yapıldığını tespit ettik.

Kaçak yapılar çerçevesinde 266 adet Kaş’ta, 49 tanesi Kemer’de, 40 tanesi Demre’de, 15 tanesi ise Manavgat’ta bulunuyor. Yerel yönetimlerimize bu konu hakkında bazı talimatlarda bulunduk. Kaçak yapıların yıkılması için gerekli talimatları verdik’ dedi.

Doğal Güzelliklerin Yıpranmaması İçin Çalışmalar Devam Edecek

Kaçak yapılarla ilgili ülkenin her noktasında denetimlerin devam ettiği ifade edildi. Büyükşehir, il, ilçe ve beldelerde belediyelerin vermiş olduğu desteklerin de son derece önemli olduğu ifade edildi. Ülkenin hiçbir noktasında doğal güzelliklerin bozulmaması için çalışmaların devam edeceği belirtildi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments