Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık”

Karabük’te bir dizi incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, ”Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık” diye konuştu.

”28 ilde 52 millet bahçesi yaptık”

Şehirlerin 2002 yılından itibaren çok büyük yol kat ettiğini dile getiren Kurum, “24 Haziran seçimleriyle yeni bir sisteme geçtik. Bu sistemin adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Bu sistem çerçevesinde biz de şehirlerimizi ziyaret ediyoruz. Bakanlığımızın ilk 100 günlük eylem planlarını hamdolsun yüzde 98’lik başarıyla tamamladık. Şimdi ikinci 100 günlük eylem planlarını yapıyoruz. Bu eylem planı çerçevesinde de şehirlerimizin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz, Cumhurbaşkanımızın, liderimizin çok önemsediği millet bahçeleri projelerimiz var. Millet bahçelerini 81 ilimizde en az bir tane olmak suretiyle yapmaya gayret gösteriyoruz. İkinci 100 günlük hedeflerimiz doğrultusunda 28 ilimizde 52 millet bahçemizin projelerini tamamladık” dedi.

“Kentsel dönüşüm projelerini ikiye ayırdık”

Şehirlerin ihtiyacı olduğunu düşündükleri kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştirdiklerini anlatan Bakan Kurum, “Kentsel dönüşüm projelerini ikiye ayırdık. Biri tarihi kent merkezlerindeki projeler, diğeri ise şehrin değişik alanlarındaki dönüşüm projeleri. Gittiğimiz şehirlerde kentsel dönüşümden millet bahçesine, millet kıraathanesine, yürüyüş ve bisiklet yollarına yapılması gereken, vatandaşımızın ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz her projeye karar vermeye gayret gösteriyoruz. Şehirlerimizin altyapısının iyileştirilmesi çerçevesinde, atık su arıtma tesisleri, kanalizasyon, içme suyu, sıcak asfalt, çöplerimizin bertarafı noktasında birçok projeyi bu toplantılarla kararlaştırıp, hızlı bir şekilde de uygulamalarını yapmaya gayret gösteriyoruz” açıklamasında bulundu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments