“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Kıyı ve Koylardaki Yapılaşmaya Geçit Yok!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Kıyı ve Koylardaki Yapılaşmaya Geçit Yok!

Çevre Bakanı Murat Kurum son dönemde büyük spekülasyon konusuna çevrilen kıyı ve koylardaki yapılaşma hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Son dakika açıklamaları haberimizde!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kıyı ve koylarda yapılaşma konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 

Son dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yoğun eleştiri almasına neden olan kaçak yapılaşma hakkında açıklama yapan Bakan Kurum Bodrum’da yargı kararı ile yapımına devam edilecek olan otelin inşaatını durdurduklarını duyurdu. 

Kaçak Yapılara Göz Açtırılmayacak! 

Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında  “Sahada 100’ün üzerinde teknik elemanımız inceleme yapıyor. 7.200 sahil kesimde, 3260 kaçak yapı ise iç kısımlarda. Yapmış olduğumuz denetimlerde imara aykırılıkları arkadaşlarımız tespit etti. 

Bodrum Yalıkavak’ta 75 villa ruhsata aykırılıklardan dolayı mühürlendi. Aynı bölgede 90 otel 330 konut, Gölköy’de 116 konut, Yalıkavak’ta 350 konut, otel, kıyı yapı inşaatı, Göktürkbükü’nde 50 konut, otel inşaatı, Yalıkavak’ta 70 konut, kot kesiti aykırılıklar, Gümbet’te 131 konut, Yalıçiftlik’te 450 villa, otel mühürlendi ve durduruldu.Tüm şehir genelinde balık çiftlikleriyle alakalı denetimler de sürüyor. Sosyal medyada çok konuşulan otelin de inşaatını durdurduk. Tüm ülkemizdeki korunan alan miktarını yüzde 17’ye getireceğiz” diyerek vatandaşa denetimlerin sürdüğünü duyurdu. 

Orman Yangını İle Kaybedilen Alanlar İmara Açılmayacak

Son dönemde artan orman yangınları ile başlayan imar tartışmalarına son noktayı koyan Bakan Kurum orman yangını nedeni ile kaybedilen orman alanlarının tekrar ağaçlandırılacağını ve bir daha imara açılmayacağını söyledi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments