“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Koranavirüsü Nedeni İle Web Tapu Uygulaması Hatırlatmasında Bulundu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koranavirüsü Nedeni İle Web Tapu Uygulaması Hatırlatmasında Bulundu!

Koranavirüs salgını nedeni ile hayatını kaybeden kişilerin sayıları dünya genelinde artmaya devam ederken Türkiye’de virüs bulaşan vaka sayısı en son 18 olarak açıklanmıştı. Açıklanan rakamların ardından tüm bakanlıklar almış oldukları önlemleri üs seviyeye çekerken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu işlemleri olan kişiler için web tapu hatırlatmasında bulundu. Detaylar haberimizde…

Koranavirüsü salgını nedeni ile alınan tedbirlerin kapsamları her geçen gün daha da sertleşirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaşlara tapu işlemleri için interneti kullanmaları yönünde tavsiyede bulundu. 

Virüs salgını nedeni ile kalabalık ortamlara girilmemesi yönünde uyarılar yapılırken bu uyarılar nedeni ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da mümkün olan işlemlerin internetten yapılmasını istedi. 

Tapu İşlemleri Web Tapu Sitesi Üzerinden Yapılabiliyor! 

Bu önlemlerden biri de tapu işlemleri için kullanılan web tapu uygulaması oldu. Web tapu uygulaması ile tapu işlemleri yapacak olan kişilere belgeleri uygulama üzerinden tapu müdürlüklerine göndermeleri istendi.  Ardından sadece tapu müdürlükleri üzerinden sadece imza atılarak tapu devir işlemleri tamamlanacak. Çevre Bakanlığı tarafından paylaşılan tweet şu şekilde; Web-Tapu uygulaması ile tapu işlemlerini kolaylaştırdık. -Belgelerinizi uygulama üzerinden tapu müdürlüklerimize gönderin, -Tapu müdürlüklerimizde sadece imza atarak tapunuzu teslim alın.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments