“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler İçin Millet Bahçeleri Rehberi Hazırladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler İçin Millet Bahçeleri Rehberi Hazırladı

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Millet Bahçeleri projeleri tüm hızı ile devam ediyor. Türkiye’nin her iline en az 1 millet bahçesi sloganı ile yola çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bugün itibari ile yerel yönetimler için millet bahçeleri rehberi hazırladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 81 ilde yapılması planlanan millet bahçeleri hakkında yeni bir açıklamada bulundu.  Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda millet bahçelerinin planlanmasından, tasarım ve uygulamasına kadar tüm aşamalarını içeren bilgilerin yer aldığı yeni bir rehber hazırlandı. 

Millet Bahçeleri Rehberi Hazırlandı 

Konu hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Yürüyüş ve bisiklet yollarıyla, sosyal ve spor alanlarıyla yeşilin her tonuna ev sahipliği yapacak millet bahçelerimizin, belli ilke ve standartlar doğrultusunda tasarlanması ve doğru planlanması şehirlerimizin kimliği açısından son derece önemli. Üniversitelerden akademisyenlerimiz ve alanında uzman isimlerin katkılarıyla hazırladığımız rehberimizde, millet bahçelerinin temel özelliklerini, planlama, projelendirme ve uygulamaya ilişkin tasarım kriterlerini ve bahçe içerisinde yer alacak bütün fonksiyonları detaylandırdık. Pandemi sürecini atlattıktan sonra Millet Bahçelerimizin açılışlarını Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle hep birlikte gerçekleştireceğiz” diyerek konu hakkında hazırlanan rehberin tüm yerel yönetimlere ulaştırıldığını duyurdu. 

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kapatılan Atatürk Havalimanı yerine yapılacak olan proje olarak duyurulan millet bahçeleri projeleri daha sonra yoğun ilgi gösterilmesi üzerine tüm Türkiye geneline yayılmış, her ile en az 1 millet bahçesi yapılacağı sözü verilmişti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments