Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerİhale HaberleriÇiğli Atık Su Arıtma Tesisi İnşaat İhalesinde Yeni Gelişme!

Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi İnşaat İhalesinde Yeni Gelişme!

Üçüncü kez gerçekleştirilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi 4. Faz 2. İkmal İnşaatı ihalesi iptal edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir Körfezi’nin hayata dönüşünü sağlayan Büyük Kanal Projesi kapsamında, Türkiye’nin en büyük ileri biyolojik atıksu arıtma tesislerinden biri olan Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasite artırma çalışmalarına devam ederken, 4’üncü fazın ikinci ikmal çalışmaları için üçüncü kez ihaleye çıkmıştı. İhalede en düşük teklif 428 milyon 975 bin lira ile Nurol İnşaat ve Alkataş İnşaat ortaklığından gelmişti. İkinci sıradaki teklif ise 474 milyon ile Faber İnşaat-Arbiogaz Çevre ortaklığı olmuştu. Üçüncü sıradaki Dillingham Cons. Int. Inc-Özka İnşaat Ortaklığı’nın teklifi ise 614 milyon lira olarak olmuştu. Projenin gerçekleşmesi için harekete geçilmesi beklenirken ihalenin iptal edildiği duyuruldu.


KAP’ta yer alan bilgilere göre ihalenin iptal edilmesine gerekçe olarak ise “bütün tekliflerin alıma ayrılan ödeneğin/ yaklaşık maliyetin çok üzerinde olması” gösterildi. İZSU’nun yakın zamanda yeniden ihaleye çıkması bekleniyor. Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi 4. Faz 2. İkmal İnşaatı kapsamında 1 adet ortalama debisi 2,5 metreküp  (216000 m³/gün) kapasiteli ileri biyolojik yöntemler ile atıksu arıtma tesisinin (inşaat, mekanik, elektrik işleri ile işletmeye alma ve eğitimi dahil) ikmal inşaatının yapılması planlanıyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments