“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerConcorde'tan Kıbrıs'a Yeni Otel

Concorde’tan Kıbrıs’a Yeni Otel

Zafer İnşaat Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yağcı, “Türkiye’deki yatırımlarımızın yanı sıra uluslararası yatırımlara devam ediyoruz. Yeni yatırımımız Concorde Tower Lefkoşa yaklaşık 80 Milyon Dolarlık bir yatırım” dedi.

Zafer İnşaat Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yağcı, “Türkiye’deki yatırımlarımızın yanı sıra uluslararası yatırımlara devam ediyoruz. Yeni yatırımımız Concorde Tower Lefkoşa yaklaşık 80 Milyon Dolarlık bir yatırım. Bununla birlikte Kıbrıs’taki toplam yatırımımız 250 Milyon Dolara ulaşacak” dedi.

Zafer İnşaat Yatırım Holding bünyesinde hizmet veren Concorde Hotels&Resorts, Kıbrıs’taki ikinci yatırımını Lefkoşa’ya yaptı. Kıbrıs’ta basın mensupları ile bir araya gelen Yağcı, şirketin Türkiye ve uluslararası yatırımları hakkında bilgi verdi.

Concorde Hotels’in Yeni Yatırımı 80 Milyon Dolar 

Necati Yağcı, Türkiye’deki yatırımlarının yanı sıra uluslararası yatırımlara devam ettiklerini belirterek, yeni yatırımları Concorde Tower Lefkoşa’nın yaklaşık 80 Milyon Dolar olduğunu, bununla birlikte Kıbrıs’taki toplam yatırımlarının 250 Milyon Dolara ulaşacağını aktardı.

Yeni otelin 2020 yaz sezonunda misafirlerini ağırlamaya başlayacağını bildiren Yağcı, şirketin faaliyetlerine ilişkin şunları söyledi: “Uluslararası faaliyetlerimizden elde ettiğimiz geliri turizm alanında yaptığımız yatırımlarla Türkiye ve Kıbrıs’ta değerlendiriyoruz. Lefkoşa’da şehir otelciliği henüz istenen seviyede değil. Etkinlik yapılacak, konferans düzenlenecek, basın toplantısı yapılacak otel yok.

Yeni Otel 2021 ya da 2022 Yılında Faaliyete Geçecek

Türkiye’den gelen bürokrasinin burada toplanıp, etkinlik yapabileceği bir kongre alanı yok. Bu eksik alanı tamamlamak adına böyle bir yatırım yaptık. Antalya’da 2005’ten bu yana turizme hizmet veriyoruz. Bodrum’da kısmi olarak tamamlanmış bir yatırımımız var, buradaki otelimizi de 2021 ya da 2022 yılında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz.”

Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Necati Yağcı, geçen sene zor dönemler yaşandığını anımsattı. Yağcı, “Ekonomi ile ilgili göstergeler şu an hayatın devam ettiğini gösteriyor. Ekonominin iyi gitmesi yatırım iştahını otomatik olarak tetikleyen bir durum. Geçen sene iyiye giden en önemli şey, iyiye giden göstergelerini turizmdeki yatırım iştahını beslemesi. Geçen sene Türkiye’de turizmden çıkmayı düşünen şirketler, zor durumda kalıp tesislerin el değişmesi söz konusu olan bir ortam varken, bu sene bu durum ortadan kalktı.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Turizmde Çok Büyük Potansiyeli Var

Türkiye ve Kıbrıs’ın turizm potansiyellerini değerlendiren Yağcı, “İki ülkede de turizm, büyümeye çok açık bir alan. Türkiye turizmde, özellikle son bir kaç senede büyük büyüme trendleri gösterse de daha gidecek çok daha büyük potansiyeli var. Türkiye’de verilen hizmet ile dünyada rekabet edebilecek kimse yok.” değerlendirmesinde bulundu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments