“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇorum Devlet Hastanesi İnşaatı 7 Yıl Aradan Sonra Yeniden Başladı

Çorum Devlet Hastanesi İnşaatı 7 Yıl Aradan Sonra Yeniden Başladı

2017 yılında bazı bölümleri yıkılan ve 7 yıldır atıl durumda bekleyen Çorum Devlet Hastanesi’nin inşaatına yeniden başlandı. CHP Çorum Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Mehmet Tahtasız, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte inşaat çalışmalarının başladığı alana giderek Çorum halkına müjdeyi verdi.

Şantiyede incelemelerde bulunan CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, yetkililerden bilgi aldı. Tahtasız, “7 yıldır sürdürdüğümüz mücadele sonunda başarıya ulaştı. Yıkılmaması gerektiğini söylediğimiz halde yıkılan Çorum Devlet Hastanesi, sembolik temel atma törenimizden sonra nihayet gerçek anlamda yapımına başlandı. 5 defa ihaleye çıkmasına rağmen ihalesi yapılamamıştı. Bu konuyu sürekli gündeme taşıyarak bir an önce yapılmasını sağladık. Yapımına başlanması biraz zaman aldı ama ilimiz için hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Mevcut eski binanın güçlendirileceğini belirten Tahtasız, yapılan ek hastane binası hakkında şu bilgileri verdi: “17 bin 659 metrekare alanda bulunan ve 185 yatak kapasitesine sahip mevcut bina güçlendirilecek. Yapımına başlanan ek binada ise 51 poliklinik, 6 ameliyathane, 24 yetişkin yoğun bakım, 6 yeni doğan yoğun bakım, 16 acil müşahade yatağı ve 3 TDL odası ile birlikte toplam 234 yatak kapasitesine sahip olacak. 730 milyon TL bedelle ihale edilen hastane inşaatı, tasarruf tedbirlerine takılmadan ödemeler yapılırsa 700 gün veya daha kısa sürede tamamlanacak. İlimiz için hayırlı olsun.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments