“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerCumhurbaşkanı Erdoğan Uyardı: 20 Yaşından Daha Büyük Binaların Büyük Bölümü Depreme Dayanıksız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uyardı: 20 Yaşından Daha Büyük Binaların Büyük Bölümü Depreme Dayanıksız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Erdoğan deprem uyarısında bulunarak 20 yaşından daha büyük binalarda oturanları uyardı. Detaylar haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. 

Türkiye’nin kentsel dönüşüm konusunda elini daha hızlı tutması gerektiğini belirten Erdoğan kentsel dönüşümün yükünün herkes tarafından sırtlanması gerektiğini söyledi. 

Kentsel Dönüşümde 20 Yaşından Büyük Binalarda Risk Büyük!

Özellikle de eski binalarda oturan kişileri uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her deprem haberi ülkemizin potansiyel tehdidini bize hatırlatıyor. 20 yaşından büyük binaların büyük bir bölümü depreme karşı dayanıksızdır. Bunun için kentsel dönüşüm projelerine özel ehemmiyet veriyoruz. Nüfus yoğunluğunun had safhada olduğu İstanbul başta olmak üzere, ülkemizin her yerinde bina altyapımızda radikal değişikliklere gitmek mecburiyetindeyiz. Bugün bizim küçük çıkar hesaplarıyla yıkmaktan veya gerektiği şekilde güçlendirmekten imtina ettiğimiz her yapıyı depremin yerle bir edeceği açıktır. Tedbiri kendimiz aldığımızda, sadece maddi bedel ödüyoruz. Buna karşılık aynı binayı deprem yıktığında yüreğimizi yakan can kayıpları ve gerçekten çok büyük meblağları gerektiren maddi faturalarla karşı karşıya kalıyoruz.”diyerek uyarıda bulundu. 

Erdoğan konuşmasında 100 metrekare dairemi vereyim yerine 150 metrekare daire alayım diyenlerin büyük bir hataya düştüklerini belirterek herkesin kentsel dönüşümde fedekarlık yapması gerektiğini belirterek ancak bu şekilde sürecin kısa sürede tamamlanabileceğini belirtti. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments