Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriCumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir Deprem Konutları Açıklaması: 1 Milyon 400 Bin Metrekare Tahsis...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İzmir Deprem Konutları Açıklaması: 1 Milyon 400 Bin Metrekare Tahsis Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İzmir’de deprem sonrası yıkılan konutların hızla inşa edilmeye başlanacağını belirten Erdoğan 1 ay içerisinde konutların inşaatlarına başlanacağını belirterek 1 sene içerisinde tamamlayacaklarını dile getirdi.

İZMİR DEPREM KONUTLARI İÇİN 1 MİLYON 400 BİN METREKARELİK ALAN AYRILDI!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılacak olan deprem konutları hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “İzmir depreminde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Deprem anından itibaren arama-kurtarma, enkaz kaldırma, hasar tespiti ve sağlık hizmetleri ile barınma-gıda tespitleriyle depremzedelerin tüm ihtiyaçları eksiksiz karşılanmıştır. 1 ay içinde deprem konutlarının yapımına başlayacağız. Önümüzdeki yıl bitmeden de hak sahiplerine evlerini teslim etmiş olacağız.

Biz şimdi orada Tarım Orman Hayvancılık’a ait bölgeyi 1 milyon 400 bin metrekare, burayı rezerv alan olarak şuanda yapılacak olan konutlara tahsis ettik. Konutları Çevre Şehircilik Bakanlığımız inşaata başlayacak. İstiyoruz ki zemin sorunu olmasın. Tüm oradaki zeminle ilgili etütler yapıldı, adımlarımız buna göre atılıyor. Genişleme noktasında da daha farklı rezerv alanlarını oluşturma gayreti içindeyiz” diyerek deprem konutlarının inşaatının 1 sene içerisinde tamamlanacağını duyurdu.

İzmir’de isteyen depremzedelere çadır temin edildiğini isteyen kişilere ise Kredi Yurtlar Kurumunun kapılarını açtığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan devletin tüm imkanlarını seferber ettiklerini dile getirerek eleştirileri de yanıtlamış oldu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments