“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerFirma Haberleri“Dayanıklı Konut Farkındalığı Gündemde Tutulmalı”

“Dayanıklı Konut Farkındalığı Gündemde Tutulmalı”

Kahramanmaraş merkezli depremler, depreme dayanıklı konut farkındalığı oluşturdu. Başta beklenen İstanbul depremi olmak üzere birçok kentte muhtemel depremlere karşı insanlar güvenli bölgelere ve yatay mimariye yöneliyor. İmkanı olanlar deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmiş sıfır veya 5-10 yıllık konutlara yönelirken, imkanı olmayanlar göç ediyor. Gayrimenkul uzmanları, depremin konut alışkanlıklarını değiştirdiğini; konfordan çok depreme dayanıklılığın öne çıktığını belirtiyor. 

Medeniyetler Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gündoğdu, deprem sonrası konut taleplerindeki değişimler ve sektördeki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ahmet Gündoğdu, “Dünya Bankası’nın hesaplarına göre, Türkiye’de mevcut yapı stokunun depreme dayanıklı olarak yenilenmesinin ve konutların güvenli hale getirmenin maliyeti yaklaşık 9 trilyon Türk Lirası. Bu rakam, konutların depreme dayanıklı olarak inşa edilmesinin önemini gözler önüne seriyor” dedi.

“Medeniyetler Yapı dayanıklı konut farkındalığını destekliyor”

Ahmet Gündoğu, “Deprem insanların her ne kadar alışkanlıklarını değiştirse de konfor, konum ve dekorasyon gibi detaylara özen göstermeye devam ediyoruz. Yapacağımız projelerde de bunlardan ödün vermeyeceğiz. Medeniyetler Çengelköy projesinde olduğu gibi ev alacak olan insanların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak, rahat edebilecekleri, konforlu ve dayanıklı konutlar üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kulandı.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments