“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriDedeman, Özbekistan’a 3 Yeni Otel Açıyor

Dedeman, Özbekistan’a 3 Yeni Otel Açıyor

Dedeman,  Zarafshan Golden Group ile birlikte Özbekistan’da 3 yeni otel açıyor.

Dedeman ve Zarafshan Golden Group tarafından açılacak oteller, Dedeman Tashkent, Zarafshan Managed by Dedeman ve Rest&More by Dedeman Navoi Özbekistan isimleriyle faaliyete girecek.

Dedeman Tashkent’te 120, Zarafshan Managed by Dedeman’da 60 ve Rest&More by Dedeman Navoi Özbekistan’da 58 oda yer alıyor.

düzenlenen imza töreninde konuşan Dedeman Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Özmestçi, yaptığı konuşmada, “Bugün 3 otelimizin imzası için bir araya geldik. Yeni otel projeleri uluslararası pazarda genişlemek için önemli adımlar atıyoruz. Bu yeni projeler sadece Dedeman’ın büyüme stratejine değil Özbekistan’ın turizm alanında gelişmesine da katkı sağlayacak.” ifadelerine yer verdi.

Özbekistan’da bir otel için anlaşmaya hazırlandıklarını fakat otel sayısının 3’e çıktığını ifade eden Dedeman Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray ise şunları söyledi:

“Bundan 2 sene önce ‘17 otelimiz var, bunu 50’ye 60’a çıkartacağız’ deseydim beni döverlerdi. 2 markamız vardı şu anda 10 markamız var. Yenisi geliyor. Second Home yapacağız, yakın zamanda duyurusunu yapacağız. Özbekistan’a 3 marka ile girdik ama 10 markanın tamamını yaparız diye düşünüyoruz. 1 otel için anlaşmaya gitmiştik Ulugbek Bey çantadan 2 otel daha çıkardı. Çok önemli lokasyonları olan çok özel bir ülke. Bizim hem dost hem kardeş ülkemiz.

Ticaret anlayışımız değişiyor. Dostluklar önemli hale geldi. Geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı ile anlaşma yapmak üzereyiz, o kadar ileri gitti ki Dost kalalım anlaşmayı askıya alalım’ dedik. Herkesin Dedeman’ı olalım derken samimiyiz. Bunlar bizim için olmazsa olmaz. Yerli markların yeri yabancı markalara göre yeri daha farklı bence. Daha yakın ve rahat hissediyorlar.  Bizim bu samimiyeti dünyanın her yerine götürmemiz lazım. Turizm çeşitliliğine ihtiyaç var, kültüre, inanca, gastronomiye yönelim. Bu yüzden bu kadar çok marka kurduk. Hayal kurmak güzel. Bunun için bir şeyler yapmamız, kutunun dışına çıkmamız lazım.

“Temmuz Ayında 75 Otele Ulaşacağız”

Dedeman Türkiye’de 81 ilde dünyada da 10 ülkede olacak demiştik. En geç seneye 10 ülkeye ulaşacağız. Temmuz ayında 75 otele ulaşacağız. Murat Dedeman’ın 50 yılda 50 otel hedefi vardı. Bu gururu gidip mezarında kendisiyle paylaşacağım.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments