Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaProjelerDeniz İstanbul Bahar Rezidans Görücüye Çıktı!

Deniz İstanbul Bahar Rezidans Görücüye Çıktı!

Keleşoğlu Holding tarafından hayata geçirilen Deniz İstanbul Bahar Rezidans projesinin lansmanı yapıldı.


Keleşoğlu Holding imzasıyla hayata geçirilen mega kent İstanbul’un marinalı tek sahil kasabası Denizİstanbul’un yeni etabı Bahar Rezidans görücüye çıktı. Deniz İstanbul satış ofisinde gerçekleştirilen lansmana Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Keleş de katıldı.

Lansmana özel avantajların sunulduğu Bahar Rezidans, marinası, kumsalı ve 1,5 milyon metrekarelik yaşam alanıyla mega kent İstanbul’un en büyük projesi olan Denizİstanbul’un dokuzuncu etabı olarak hayata geçiriliyor.


Projede Yakamoz, Kalyon Evleri, Mercan Konakları 1 ve 2, Marina Villaları, Sedef Konakları 1 ve 2, Marina Rezidans’tan sonra gelen Bahar Rezidans etabı toplam 574 konuttan meydana geliyor. Merakla beklenen proje mimarisi, lebi derya terasları ve bahçeli ev seçenekleriyle 1+1’den, 5+1’e kadar birçok daire çeşidi sunuyor. Projenin 2024 Haziran ayında tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.


Deniz İstanbul projesinde, ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim veren uluslararası bir özel okul, 5 yıldızlı otel, 180 mağaza kapasiteli AVM ve hastane yer alacak. Projede ayrıca; binicilik kulübü ve çocuklardan yetişkinlere her yaşta kasaba sakininin sağlıklı yaşam ve spor ihtiyacına yanıt verecek dev bir spor kompleksi de bulunacak. 13 bin metrekare alana sahip bu dev komplekste sauna, açık ve kapalı yüzme havuzları, vitamin bar, oyun odaları, Türk hamamı, squash, tenis kortu gibi sosyal alaları bulunacak.

Şu ana kadar satışları yüzde 50’ye ulaşan Keleşoğlu Holding Deniz İstanbul projesinde 3000 bin konutluk 5 yeni etap daha satışa sunulacak.

Deniz İstanbul Bahar Rezidans etabının lansmanında konuşan Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Keleş, şunları söyledi: “İstanbul’da önünde marinası olan tek kasaba konseptinde olma özelliği ile benzersiz olan Deniz İstanbul, yüzde 79 yeşil alanı, az katlı konakları, villa ve daireleriyle İstanbul’a örnek bir yaşam sunuyor. Projenin önünde yer alan marinanın İstanbul’un iki hudut kapısından biri olması Deniz İstanbul’a değer katan en önemli özelliklerden biri. Deniz İstanbul, teknelerle yurt dışından gelecek yabancı turistlerin ayak basacağı ilk yer konumunda. Kasabanın sahil şeridinde, denize girilebilen bir kumsal ve tamamen manzaraya hakim kafe ve restoranlar bulunuyor. Böylece İstanbul’a şehir turizmi için gelenler ile Türkiye’ye tatil turizmine gelenleri aynı lokasyonda birleştiriyor. Projenin mimari projesini Kraft Mimarlık üstlenirken, şehircilik, tasarım, master ve imar planı dünyanın en ünlü mimarlık- mühendislik firmalarından biri olan Amerikalı SOM tarafından yapıldı. Burj Khalifa’nın da mimarı olan SOM, Denizİstanbul’u Kaliforniya sahil kasabalarını andıran denize doğru eğimli bir vadide, yatay mimari anlayışıyla tasarladı. Bu sayede projede tüm konutlar deniz manzarasına hakim bulunuyor. İnsana ve doğaya saygının esas alındığı projenin sahile inen bölümünde yükseklik azalıyor, geniş aralıklarla inşa edilen bloklar birbirinin cephesini kapatmıyor.”

.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments