Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriDeprem Konutları İçin Temel Atıldı

Deprem Konutları İçin Temel Atıldı

Arnavutluk’un Laç şehrinde yaşanan depremde evlerini kaybeden depremzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılacak 522 deprem konutunun temel atma töreni gerçekleşti.

Törende konuşan Bakan Kurum, “Temelini attığımız evlerin, ülkelerimiz arasındaki bağları, çok daha güçlü kılacağına, taçlandıracağına inanıyorum. TOKİ’nin bu teknik tecrübe ve uygulama pratiğinin Arnavutluk’ta da başarıyla hayata geçirileceğini belirtmek isterim” dedi.

Arnavutluk’ta inşa edecekleri konut, ticari ünite ve otoparkın temellerini hep birlikte attıklarını dile getiren Kurum, “Yüzyıllara dayanan dostluk ve kardeşlik hukukumuzu, yapacağımız bu yeni yuvalarla daha da güçlendiriyoruz. Yeni yuvalarımız, iş yerlerimiz şimdiden Arnavutluk için, Laç şehrimiz için, depremzede kardeşlerimiz için hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanı Arben Ahmetaj ile “Konut Yapımı Alanında İşbirliği Sözleşmesi” imzaladıklarını ve projeleri süratle hazırladıklarını anımsatan Kurum, “Konutlarımızın projeleri Arnavutluk yerel mimarisine uygun şekilde tasarlanmıştır. 72 bin 400 metrekarelik alanda yatay mimari esaslı olarak planladığımız projede bina yüksekliği zemin+dört katı geçmeyecek. Yaklaşık 8 ayda tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments