“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerDeprem Konutlarının Bir Kısmı Ekim Ayında Teslim Edilecek

Deprem Konutlarının Bir Kısmı Ekim Ayında Teslim Edilecek

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş, Pazarcık merkezli depremlerden etkilenen illerde inşa edilen konutlar hakkında bilgi veren Pazarcık Koordinatörü Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, ekim ayında konutların bir kısmının teslim edileceğini açıkladı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından deprem bölgesinde yükselen afet konutlarının inşaatı hızla devam ediyor. Deprem bölgesinde yer alan Pazarcık Koordinatörü Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, gelişmeler hakkında şu bilgileri aktardı:

“Yaklaşık 4 tane konteyner kent var. 2 bin 600 civarında bir çadır kent, 2 bin 700’de konteyner var. Pazarcık ilçemize toplamda 8 bin konut yapılacak. Bunun iki bin tanesinin inşaatına başlandı. Bununla alakalı ilçenin zemininin en sağlam olduğu, bundan sonra da olumsuzlukların yaşanmaması için bütün tecrübeleri de içerisine katarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkilileri ile beraber yerlerimizi belirledik. Çok hızlı bir şekilde de kalıcı konutlar inşa ediliyor. Bazılarına çatılar çakılmaya başlanmış. Belki inanması zor gelir ama Ekim ayında bu konutların önemli bir kısmını teslim edeceğiz. Vatandaşlarımız konteynerlerden kalıcı konutların içerisinde daha güvenli insanlığa yakışır bir şekilde hayatlarını idame edecekleri konutlarına geçecekler.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments