“Yapı
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriDesignist’ten Antalya’ya Yeni Bir Soluk: Flamingo Lara Restaurant

Designist’ten Antalya’ya Yeni Bir Soluk: Flamingo Lara Restaurant

Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğindeki mimarlık ve iç mimarlık ofisi Designist tarafından Antalya’da tasarlanan Flamingo Lara Restaurant, filamingoların zarif formları ve tüylerinden ilham alan renk tonları, doğal malzemeleri ve tropikal bitkilerin kullanımıyla ziyaretçilerini huzurlu ve dingin bir atmosferde ağırlıyor. 

Antalya’ya yeni bir soluk getiren Flamingo Lara Restaurant, ulusal ve uluslararası ölçekte ödüllü projeleriyle tanınan, İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğindeki Designist tarafından tasarlandı. Mekana da adını veren flamingolardan esinlenilerek kurgulanan restoran, renk tonlarını ve çarpıcı tasarımını bu zarif kuşların doğasından alıyor.

Designist’in dış cepheye tropik bitkilerin arasına yerleştirdiği zarafetle süzülen neon flamingo heykeli, yoldan geçen herkesi selamlayarak mekana dair merak uyandırıyor. Antalya güneşinin, katmanlı ve tekstürlü boyalı plakalardan oluşan giriş saçaklarının karolaj deliklerinden süzülen yansımaları ve dev ceviz kaplama giriş kapısı, mekanın dışarıdan algısında önemli bir rol oynuyor. Flamingoların tüylerinden ilham alınarak seçilen renk tonları ve malzemelerin yanı sıra tropik bitkilerin dokunuşu ile Flamingo Lara Restaurant’ın iç mekanları sıcacık, ziyaretçileri başka diyarlara götürecek bir havaya bürünüyor. 

Flamingoların tüylerindeki kırmızı renk tonları, yedikleri yiyeceklerin içerdiği karotin miktarına göre değişiklik gösterir. Tüylerine rengini veren bu yiyeceklerin arasında bulunan karides ve yengeç gibi deniz ürünleri de mekanın özel menüsünün bir parçası olarak konsepti tamamlıyor. Sabahın sakinliğine öğle kaçamağını, akşamın büyüsüne ise gecenin ritmini ekleyen Akdeniz’in benzersiz maviliği, Flamingo Lara’nın eşsiz tasarımında öne çıkıyor. Bulunduğu her destinasyonun doğasını adeta bir fotoğraf çerçevesi gibi özenle ortaya çıkartan, Lara’nın kalbindeki Flamingo Lara Antalya’nın göz bebeği olmaya aday bir mekan.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments