Ana SayfaHaberlerDidim'de İnşa Edilecek Hz. Ali Cami’nin Temeli Atıldı

Didim’de İnşa Edilecek Hz. Ali Cami’nin Temeli Atıldı

Aydın’ın Didim ilçesinde yer alan Altınkum Mahallesi’nde inşa edilecek olan Hz. Ali Cami için temel atma töreni düzenlendi. 

Hz. Ali Cami inşaatının yapımı için düzenlenen temel atma törenine Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, Didim İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Susam ve çeşitli ilçe başkanları ile meclis üyeleri katılım gösterdi. 

Törende konuşma gerçekleştiren Hz. Ali Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Peçen, “Bugün burada camimizin temelini atacağız. 4-6 yaş Kur’an kursu, yetişkinler için Kur’an kursu, taziye evi ve 1700 kişilik bir cami inşa edilecek. Ruhsat konusunda bize destek olan İlçe Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hayırlısı olsun.” dedi.


Didim İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Susam ise caminin yapımı için 3 senedir uğraştıklarını ifade ederek, “Bugün temelini atıyoruz. İnşallah açılışını birlikte yaparız. Efeler Mahallesine cami yapımı için de uğraşıyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

Hz. Ali Cami projesinin tüm detaylarını burada bulabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments