“Yapı
Ana SayfaHaberlerDoğan Holding, Zingat’ı Bünyesine Kattı

Doğan Holding, Zingat’ı Bünyesine Kattı

Emlak ilanı iştiraki Hepsi Emlak’a sahip Doğan Holding, Zingat’ı bünyesine kattı. Firma konuyla ilgili KAP açıklaması yaptı.

Borsa İstanbul’un dev holdinglerinden Doğan grubu, dijital mecrada yeni bir platformu satın alacağını duyurdu. Gayrimenkul sektörüne yönelik Hepsi Emlak’ın sahibi olan holding bu kez Türkiye’nin önemli ilan sitelerinden biri olan Zingat’ın satın alınmasına ilişkin görüşmelere başladığını açıkladı. Şirketin satın alma sonrasında Türkiye genelinde Hepsi Emlak ve Zingat ile  emlak ilanları konusunda önemli bir paya sahip olması bekleniyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. #DOHOL Dolaylı Bağlı Ortaklık Finansal Duran Varlık Edinimi ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, “Şirketimizin dolaylı bağlı ortaklığı Glokal Dijital Hizmetler Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (Hepsi Emlak); Zingat Gayrimenkul Bilgi Sistemleri A.Ş.’nin (Zingat) tüm paylarının satın ve devir alınması için Property Finder Group ile mutabakata varmıştır. 

Pay devir işleminin, Rekabet Kurulu’ndan alınacak onayın ardından tüm kapanış koşullarının yerine getirilmesini takiben tamamlanması ve söz konusu işlemlerle bağlantılı olarak; Property Finder Group’un, sermaye katılımı sağlamak suretiyle Hepsi Emlak’a ortak olması hedeflenmektedir. ” denildi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments