“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriDöveç Group’tan Doğaya ve Enerjiye Dev Yatırım

Döveç Group’tan Doğaya ve Enerjiye Dev Yatırım

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Döveç Group, Aslanköy’de Kuzey Kıbrıs’ın en büyük dördüncü güneş enerjisi santralini kurdu.

Kuzey Kıbrıs’ta inşaat sektörüne yön veren kuruluşlarda Döveç Group, sadece konut sektörüne yatırım yaparak değil; içeriği tamamen doğa dostu ve günümüz teknolojisine, yaşam konforuna uygun projeler üreterek ülke ekonomisine ve çevreye büyük katkı sağlıyor.

Döveç Group, kurulduğu günden bugüne kalitesi ile ön plana çıkmayı başarmakta ve müşterilerine verdiği güven ile öncü işlere imza atmaya devam ediyor. “Sağlıklı yaşam, çevreye karşı duyarlılık ve sosyal sorumluluk bilinciyle” yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına önem veren Döveç Group, çevre duyarlılığının en somut örneklerini, Aslanköy’de kurduğu Kuzey Kıbrıs’ın en büyük 4’üncü güneş enerjisi santrali ile gösterdi.

Aslanköy’de 20 dönümlük bir alanda 3 bin 336 adet ve 330 Watt güneş paneli kurulumu tamamladı. Bin 100 kWp gücündeki Döveç Group Güneş Enerji Santrali’nin bir yıllık dönemde yaklaşık 400 konuta yetecek iki milyon kWs elektrik enerjisi üretmesi planlanıyor. Döveç Group Şirketleri’nin enerji ihtiyacının karşılanması için Döveç Construction ve Alfam Öğrenci Yurtları tarafından kurulan güneş enerjisi Santrali Döveç Group’un çevreye verdiği önemi yansıtıyor.

Burçin Döveç: İstihdama katkı olacak

Döveç Group Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Döveç, Aslanköy’de Döveç Group şirketleri Döveç Construction ve Alfam Öğrenci Yurtları tarafından kurulan güneş enerjisi sisteminin bölgede istihdam yaratacağını, çevreye ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Tesisin yılda yaklaşık 1 milyon 400 bin kilogram değerinde karbondioksit salınımını önleyeceğini belirten Döveç, bu miktarın da yılda 62 bin 235 ağacın temizlediği karbondioksit miktarına eşit olduğunu vurguladı. Döveç, bu tesisin ülkemize ve doğamıza hayırlı olması dileklerini iletti.   

İnsan, çevre ilişkisine önem veren Döveç Group, Kuzey Kıbrıs’ın marka şirketlerinden olmanın bilincinde sosyal sorumluk projelerini her zaman ön planda tutuyor. Kurum, ülke değerlerine saygılı ve kaliteli üretim anlayışıyla gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevrenin yanı sıra yeşil bir ülke bırakma sorumluluğu ile istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.    

Şirket, projenin gerçekleşmesine katkı sağlayan bölge halkına, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na, Paşaköy Belediyesi’ne, Aslanköy Muhtarlığı’na, Döveç Group çalışanlarına, tüm taşeronlara, kurulumu gerçekleştiren BAR-ER Enerji Ltd’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerini de iletti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments