Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriDYO’dan Koronavirüse Karşı Etkili Boya: DYO Teknoplast

DYO’dan Koronavirüse Karşı Etkili Boya: DYO Teknoplast

DYO’dan yepyeni bir ürün! Firma, koronavirüse (SARS-CoV-2) karşı etkili iç cephe boyası DYO Teknoplast’ı geliştirdi.


Mükemmel örtücülük ve kolay silinme özelliklerine sahip olan DYO Teknoplast, yeni formülü sayesinde, COVID-19 hastalığına neden olan SARS-CoV-2 virüsünün duvara temas ettiği ilk 30 dakika itibariyle yüzde 97,86 oranında etki göstererek 24 saat içerisinde yüzde 99,99 oranında yok ediyor.


SARS CoV-2 (Covid 19) virüsüne karşı etkin olduğu laboratuvar testleri ile kanıtlanan yeni formüllü DYO Teknoplast, Sağlık Bakanlığı’nca onaylandı. Sınırsız renk seçeneği ile sunulan Teknoplast, hastaneler, oteller, restoranlar, okullar, kreşler, mağazalar ve iş yerleri gibi çok geniş bir yelpazede tüm iç mekanlarda kullanılabiliyor.


Antibakteriyel özelliği sayesinde DYO Teknoplast, Escherichia Coli, Staphylococcus Aureus, Metisiline dirençli Staphylococcus Aureus (MRSA) ve Vankomisine dirençli Enterokok (VRE) bakterilerini yok edip Aspergillus Brasiliensis ve Penicillium Purpurogenum mantarların üremesini önleyerek bulaşıcı hastalıkların yayılmasını azaltıyor.


İpek mat, son kat iç cephe boyası olan DYO Teknoplast hakkında bilgi veren DYO Genel Müdürü M. Mutlu Uysal, Ar–Ge faaliyetlerinde insan sağlığına yönelik ürünlere odaklandıklarını vurguladı. Teknoplast’ın, Türkiye’nin PTFE katkılı ilk iç cephe boyası olduğunun altını çizen Uysal, hali hazırda antibakteriyel özelliğe sahip ürünün koronavirüse (Sars-Cov-2) karşı koruma özelliği için yoğun Ar-Ge çalışmaları sonrasında pazara sunulduğunu söyledi. Geliştirilmiş yeni formülü ile Teknoplast’ın, hem bakterilere hem de Sars-CoV-2 virüsüne karşı etkili olduğunu ifade eden Uysal, yeni ürünü Türkiye pazarına kazandırmaktan gurur duyduklarını belirtti. Uysal ayrıca ürünün ihracat gerçekleştirdikleri coğrafyalarda da yoğun talep göreceğine inandıklarını söyledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments