Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriEdirne’de Köy Yolları Beton İle Yenileniyor

Edirne’de Köy Yolları Beton İle Yenileniyor

Edirne Valiliği, eskimeye yüz tutmuş köy yollarını asfalt yerine daha uzun ömürlü kullanıma sahip beton malzeme ile inşa ediyor. 

Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, il genelinde bu yıl 24 kilometrelik yol inşası planladıklarını açıkladı. Çalışmaların Uzunköprü İlçesi Dere Köyünün 3,5 kilometrelik bağlantı yolunda sürdüğünü ve 2,5 kilometresi tamamlanan yolun 3-4 günlük işi kaldığını ifade etti. 

Beton yol çalışmalarını teknolojik imkanlarla hayata geçirdiklerini belirten Ciğerci, “Günde 500 – 600 metreye yakın yol dökebiliyoruz. Bu iyi bir mesafe bizim açımızdan çünkü 3,5 kilometrelik yolu 7-8 gün gibi bir sürede vatandaşlarımızın hizmetine açmış oluyoruz.” dedi.

Öte yandan beton yol kullanımının 20-30 yıl kadar sürebildiğini söyleyen Ciğerci, “Asfaltta ağır tonajlı araçların geçmesi ve yolun çok kullanılması nedeniyle birkaç yıl sonra aşınmalar olabiliyor ama beton yolda biz bunu minimize ediyoruz. Muhtarlarımızdan, vatandaşlarımızdan gayet olumlu dönüşler alıyoruz. İl Özel İdaresinin 1874 kilometre yol ağının 26 kilometrelik bölümü betondan oluşuyor. Bu yıl yapacağımız 24 kilometrelik bölüm ile bunu 50 kilometreye çıkaracağız.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments