“Yapı
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriElmalı’da Köprü İnşaatı Başladı

Elmalı’da Köprü İnşaatı Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı İlçesi Bayralar Mahallesi’nde bulunan eski köprüyü yıkarak yeni bir köprü inşaatı için kolları sıvadı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, zaman içinde tahrip olan ve fiziki ömrünü dolduran Elmalı ilçesi Bayralar Mahallesi köprüsünün yerine yenisi yapıyor. 

Bayralar’ı Tekke ve Karamık mahallelerine bağlayan köprü vatandaşın can güvenliğini korumak için yeniden inşa edilecek. Büyükşehir ekipleri, köprünün inşası sırasında trafiğin aksamaması için eski köprünün yan tarafında tali bir yol oluşturuluyor.

Konuyla ilgili konuşan Elmalı Bayralar Mahallesi Muhtarı İsmail Sarı, şu açıklamalarda bulundu: 

 “Bayralar, Karamık, Tekke ve Akçaeniş mahallelerini birbirine bağlayan ve vatandaşların çok sık kullandığı köprü doğal koşullar ve zaman içerisinde artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmişti. Trafik ve yaya güvenliğini tehlikeye sokan bu köprünün yenilenmesi için gerekli girişimlerde bulunduk. Talebimize kayıtsız kalmayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek gerekli talimatları verdi. Çalışmalar başladı. Desteklerinden dolayı Başkanımız Muhittin Böcek’e mahallem ve şahsım adına teşekkür ederim.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments