“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriEmlak Katılım Bankası, 2020’de 1 Milyar Liralık Sukuk İhracı Yapmayı Planlıyor

Emlak Katılım Bankası, 2020’de 1 Milyar Liralık Sukuk İhracı Yapmayı Planlıyor

Yıl sonuna kadar toplam 1 milyar liralık sukuk ihracı yapmayı planlayan Emlak Katılım Bankası (Emlakbank), 28 ve 29 nisan tarihlerinde 63 gün vadeli 200 milyon liralık sukuk ihracı için talep topladı.

Kira sertifikası piyasasının her geçen gün gelişerek büyüdüğünü belirten Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, kira sertifikası ihracı yoluyla hem kaynak çeşitliliğini artıracaklarına hem de daha fazla hacme ulaşacaklarına inandıklarını ifade ederek faizsizlik prensibi ile çalışan yatırım ve emeklilik fonlarının her geçen yıl büyümesiyle birlikte piyasada kira sertifikası ihraçlarına olan talebin daha da artacağını öngördüklerini söyledi.

Koronavirüsün dünya ekonomi dinamiklerini derinden etkileyerek yeni bir dönemin kapılarını açtığına dikkat çeken Bayraktar; “Ülkemiz, aldığı yerinde önlemlerle pandemi döneminde pek çok ülkeye göre başarılı bir tablo ortaya koydu. Türkiye olarak, pandemi dönemi ardından sağlam temellere dayanan ekonomik altyapımızla hızla atağa geçeceğimize inancımız tamdır. Her zaman belirttiğimiz gibi ülkemizin gücüne güveniyoruz. Esnafımızın, KOBİ’lerimizin, iş adamlarımızın gücüne, potansiyeline güveniyoruz. Birlik olduğumuzda ortaya çıkan başarılı projelerin, geleceğe yönelik yapabileceklerimizin de bir göstergesi olduğuna inanıyoruz. Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum ve hayata geçirdiği stratejik projelerle önümüzdeki yıllarda yükselen grafiğini artırmaya devam edecektir.” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments