“Yapiradar
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriEn Yüksek Getiri Alınan Yatırım Gayrimenkul Sektöründe

En Yüksek Getiri Alınan Yatırım Gayrimenkul Sektöründe

Eva Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Anıl Ünlü, yatırım kaynakları arasında gayrimenkulün diğer varlıklara göre daha çok tercih edildiğini söyledi. 

Son dönemdeki yatırımları incelemeye alan Eva Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Anıl Ünlü, önemli bilgilere yer verdi. Ünlü, mercek altına aldığı sektörü şu sözlerle değerlendirdi:

2011 yılında 100 bin TL değerinde Amerikan Doları, Euro, konut, altın, mevduat faizi ve konut yatırımı yapan bireyin yıllara oranla getirisi ve 2022 yılında yatırımın geldiği toplam tutar oranları incelediğinde;

“Döviz ve Emtia yatırımı son 5 yılda her ne kadar hızlı yükseliş trendinde olsa da gayrimenkul yatırımı 2011 – 2015 yılları arasında diğer yatırım araçlarına kıyasla en yüksek getiriyi sağladı. Gayrimenkul sektöründe geçmiş yıl verileri incelendiğinde fiyat artış ivmesinin trende bağlı olarak azalıp yükseldiği ve yükseliş dönemlerinde diğer yatırım araçlarına oranla daha yüksek getiri elde edildiği görülmektedir. Bu yatırımların tercih edilmesindeki en önemli nedenin genel yükseliş trendinde olmasıdır.” 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments