“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEvi Olmayan Dar Gelirliye, Asgari Ücretli Çalışana 100 Bin Sosyal Konut Müjdesi:...

Evi Olmayan Dar Gelirliye, Asgari Ücretli Çalışana 100 Bin Sosyal Konut Müjdesi: Aylık 894 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kişinin merakla beklediği 100 bin sosyal konut projesi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 100 bin sosyal konut tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: “Amacımız herkesi ev sahibi yapmak!” 

Toplantıda ilk söz alan isim projenin finansman bölümünü üstlenen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu.  Bakan Albayrak yapmış olduğu açıklamasında “Kimsenin barınma sorunu olmasın. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Sadece yüksek büyüme rakamlarını elde etmek değil, bunun sağlıklı ve sürdürülebilir olması, gelirin daha adil dağılımı en büyük amacımız” diyerek alt gelir grubu herkesi ev sahibi yapana kadar çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “100 bin sosyal konut üreterek dar gelirli aileler ev sahibi olacak!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat sonrası çalışmalara başladıklarını duyuran Bakan Kurum 2019 yılında 50 bin adet belirledikleri sosyal konut sayısını 100 bine çıkardıklarını söyleyerek bakanlık olarak çalışmalarını tüm hızı ile sürdürdüklerini söyledi.  TOKİ ile hayata geçirilecek olan kampanyada düşük peşinat, faiz ve aylık taksit ile vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapacaklarını dile getirdi. 

İki Bakanlık Ortak Protokol İmzaladı! 

Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında ortak protokol imzalandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 

İmzalanan protokol sonrasında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bugüne kadar TOKİ vasıtası ile 857 bin konut inşa ettik. Ülke genelinde 96 millet bahçesi yapıyoruz.  İlk 50 bin konut projesi vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Bizde hem sayıyı arttırmaya hem de kampanyayı sürekli hale getirmeye karar verdik. 2020 yılında ülkemizin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konut projesini başlatıyoruz.  İnşallah azami 1 ila 1,5 yıl içerisinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz. Hedefimiz vatandaşlarımızın zemin +2, zemin +3 bilemediniz zemin +4 olarak bu binalara yerleşmeleri. Hem depreme dayanıklı hem de görünümü itibari lie mahalle kültürüne hakim kılmanın adımlarını atacağız.  Yüzde 10 peşinatın ardından kalan tutarın aylık 894 TL taksit ve 240 ay vade ile ev sahibi olma imkanını sağlayacağız. Böylelikle 100 bin dar gelirli ailemizin kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlayacağız” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments