“Yapigundem
Ana SayfaEtkinliklerEvim Türkiye Fuarı Gurbette Ev Hasretini Bitirdi

Evim Türkiye Fuarı Gurbette Ev Hasretini Bitirdi

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Evim Türkiye Fuarı 400 milyon liralık satış bağlantısı yapılmasını sağlarken, yurt dışında yaşayan Türklere büyük fırsatlar sundu. 6 bin ziyaretçi ağırlayan fuardan hem firmalar hem de ziyaretçiler memnun ayrıldı.

AVRUPA ÇIKARMASI

Fuara katılan 76 firmanın 100’ün üzerindeki projesinden, 400 milyon liralık satış bağlantısı yapıldı. 100 milyon liraya yakın işlem fuar esnasında gerçekleşti.
Dusseldorf’taki fuara Berlin, Köln, Essen, Dortmund gibi çevre şehirlerden, Hollanda, İsveç, Belçika, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinden de katılanlar oldu. Fuar alanı dolup taşarken, kapıda uzun kuyruklar oluştu.

‘GELECEĞİM TÜRKİYE’

İstanbul Ticaret Odası (İTO), fuarda 18 firma ve 400 metrekarelik özel bir stantla yer aldı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç; “Canlı bir satış atmosferi yakalandı. Projeleri inceleyen vatandaşlarımız, ‘İyi ki geldiniz, daha önce neden yoktunuz’ diyorlardı. Bence bu söz, fuarın başarısının en büyük ispatıdır. Türkiye, yurt dışındaki Türklere yönelik de yeni bir pazar stratejisi geliştirmeyi unutmamalı. Evim Türkiye, bu yönde atılmış bir başlangıçtır” diye konuştu.
Avdagiç, fuarda ev alan Türkler’in ‘Evim Türkiye, Geleceğim Türkiye’ dediklerini belirtti.

KÖKLERİNDEN KOPAMADILAR

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Türkiye’de üretilen konutların kalite yönünden Avrupa ile yarışabilir konumda olduğunu belirterek, fiyat yönünden de cazip olduğunu söyledi. Fuarda büyük fırsatlar sunulduğunu ifade eden Bulut, “Ayrıca Türkiye’de konut sektörünün nereye geldiğini anlatma fırsatı bulduk” dedi.
Yetkililer 8 ülkede daha Evim Türkiye Fuarı’nın düzenleneceğini açıkladı.
Almanya’nın Düsseldorf kentinde 3 gün süren fuarı, 6 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

KÖPRÜ OLMAKTAN MUTLUYUZ

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, şunları söyledi:
“Türkiye’nin bayrağını taşıdığımız gibi hedeflerini ve hayallerini de taşıyoruz. Evim Türkiye Fuarı’na destek olarak inşaat firmalarımız ile Avrupa’daki gurbetçi vatandaşlarımız arasında köprü olmaktan mutluluk duyuyoruz. Türk iş insanları fikirlerini Türk Hava Yolları ile dünyanın 124 ülkesine taşıyabilir, işlerini bu ülkelerde büyütebilir.”

EN DOĞRU ZAMAN

Evim Türkiye’ye konut sektörünün önde gelen kuruluşları da destek verdi. KONUTDER Başkanı Altan Elmas, fuarın gayrimenkul sektörü için başarılı bir test sürüşü olduğunu dile getirdi. Elmas, “Yabancı satışlarının ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ilgisinin arttığı bir dönemde çok doğru bir adım oldu” diye konuştu.

FIRSATLARI GÖSTERDİ

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bugün hem yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın hem de yabancı yatırımcıların ülkemizde gayrimenkul yatırımı yapması için doğru bir zaman. Evim Türkiye, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’deki yatırım imkanlarını görmelerini sağladı.” İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ise uluslararası tanıtımın büyük önem arz ettiğine vurgu yaparken, bu olumlu adımı daha ileri taşımak için bazı teşviklerin uygulanması gerektiğine de dikkati çekti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments