Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerEvinizin Ne Kadar Akıllı Olmasını İstersiniz?

Evinizin Ne Kadar Akıllı Olmasını İstersiniz?

Ayşe Fügen Arda; 27 yıllık “Coldwell Banker Baras” çatısı altında edindiği tecrübe olan satış, pazarlama, finans ve yatırım konularında uzmanlığını sürdürmektedir.

Farklı, sıradışı ve özel bir ruha sahip lüks mülklerin uygun şekilde pazarlanması vizyonu doğrultusunda Arda, Los Angeles, Miami ve Barselona’da lüks konut satış uzmanlarının eğitimlerini almış ve liderliğinde olacaktır. Ödüllü ekip, dünyanın önde gelen markalarının hizmetlerini sunmaktadır.

Ayşe Fügen Arda’nın Yazısı;

Sadece dünyada değil, ülkemizde de sıklıkla duyduğumuz akıllı ev konsepti gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Önümüzdeki yıl akıllı evlerin Avrupa’da 14 milyar ABD doları, küresel olarak 50 milyar ABD doları tutarında bir pazar oluşturacağı tahmin edilmektedir. Önümüzdeki yıl, dünyada yaklaşık 30 milyon aile “akıllı” aileler olacak. Türkiye’de on yıl içinde hanelerin yaklaşık% 30’u akıllı ev sistemleriyle donatılacak.

Statista Research tarafından yayınlanan bir rapora göre, 2017 yılında akıllı ev pazarı 33,5 milyar ABD doları idi. Statista raporuna göre, küresel pazarın 2022’de yılda 112 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. McKinsey Research’ün 2015 raporuna göre 2025 yılına kadar Akıllı Ev konseptlerinde Nesnelerin İnterneti’nin yıllık pazar potansiyelinin yaklaşık 20-350 milyar ABD doları olacağı tahmin ediliyor.

Sonuç

Tüketici anketleri, akıllı evlerin ilgisini ve popülerliğini de görebilir. Türkiye’de akıllı ev ürünleri ile ilgili son verilere göre, insanların% 28’i üç yıl içinde ev almayı planlıyor ve evde olmayı umuyor. Şu anda akıllı ev ürünlerini kullananların sayısı yaklaşık% 12’dir. Gerçek patlamanın 5 yıl içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Akıllı ev hala bebek olarak nitelendiriliyor ve teknolojisi henüz emekleme aşamasında … Yakın gelecekte ciddi bir dönüşüm geçirecek ve yaygın olarak kullanılacak. Peki akıllı ev neden bu kadar popüler? Güvenlik% 46 ile öne çıkıyor. Kalan% 54’ü tasarruf, konfor ve eğlence oluşturuyor. Akıllı evleri tercih etme nedenlerini daha detaylı inceleyelim.

Yeni Nesil Güvenlik

Güvenlik sistemleri eviniz için iyi bir koruma sağlayabilir, ancak akıllı evler yeni nesil bir koruma sağlar. Çünkü akıllı evin gelişmiş ve gelişmiş sensörleri problemi analiz edebiliyor; yani kedinin girmeye mi çalıştığını yoksa hırsız mı olduğunu tespit edebiliyor ve caydırıcı bir çözüm sunabiliyor. Ayrıca güvenlik sorunu sadece akıllı evlerde yaşanan bir hırsız sorunu değil. Prizde bıraktığınız ütü, açık bir pencere veya sızdıran bir soba. Akıllı evler tüm bunları algılayabilir ve elektriği, gazı kesebilir ve otomatik panjurları kapatabilir. Daha güven verici mi?

Zamandan Tasarruf

Aile hayatına müdahaleyi azaltmak, size zaman kazandırmak demektir. Otomatik sistem ışıkları kapatmanıza, perdeleri indirmenize, sabah kahvesini pişirmenize ve aklınıza gelebilecek diğer işleri yapmanıza yardımcı olur. Yakın gelecekte, buzdolabınız çevrimiçi olarak buzdolaplarını sipariş edebilecek, bozulmuş ürünleri atabilecek ve hatta kilonuza göre yemeniz gereken sağlıklı ürünleri belirleyebilecek.

Maliyetler Sanıldığı Kadar Yüksek Değil

Akıllı ev sistemleri çok pahalı olarak kabul edilir, ancak aslında 100 metrekarelik bir evin metrekare başına ortalama ek maliyeti% 3-5 arasındadır. Ve iyi haber şu ki, bu ek maliyet yakında geri kazanılacak. Enerji tasarrufu sağlayan akıllı evler sayesinde, azaltılmış elektrik faturaları, su ve gaz faturaları hayal değil!

Konfordan Ödün Vermiyor

Eve gitmeden önce evi ısıtabilecek veya soğutabilecek, evden çıktığınızda bahçeyi sulayabilecek, eve girdiğinizde ışıkları açacak, dinlendirici müzik çalabilecek, panjurları güneşin konumuna göre ayarlayabilecek veya Uyandığınızda panjurları açın. Akıllı ev konforun bereketiyle duramaz

Tüm Gün Eğlence

Akıllı evin bir diğer güzel özelliği de evinizdeki tüm sistemlerin birbirleriyle iletişim kurabilmesidir. Eğlencenin sürekliliğini anladıktan sonra, tüm ses sistemleri tıpkı sizin gibi çalışabilir. Koltuğunuzda oturduğunuzda, sistem sizi algılayıp en sevdiğiniz TV kanallarını ve müziği açabilir veya uyandığınızda favori programlarınızı kaydedebilir. Benzer şekilde, sesi ortam gürültüsüne göre otomatik olarak ayarlayacaktır. İnternetin yardımıyla evin her yerini bir eğlence mekanına dönüştürebilir.

Pek çok farklı fonksiyondan oluşan akıllı ev sistemi bir bütün olarak değerlendirilebilir. Tüm sistemi kurabilir ya da otomasyon sistemini sadece bir bütçe dahilinde kurabilirsiniz. Bu nedenle, kullanmayacağınız ürünler için ödeme yapmanız gerekmez. Önemli olan aktif olarak kullanılacak içeriğin belirlenmesidir. Unutmayın, bu sistemlerin temel amacı hayatı kolaylaştırmak ve tasarruf sağlamaktır!

Statista Research tarafından yayınlanan bir rapora göre, 2017 yılında akıllı ev pazarı 33,5 milyar ABD doları idi. Statista raporuna göre, küresel pazarın 2022’de yılda 112 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. McKinsey Research’ün 2015 raporuna göre, Nesnelerin İnterneti’nin 2025’te akıllı evler konseptini yaratacağı ve yıllık pazar potansiyelinin yaklaşık 20-350 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments