Ana SayfaHaberlerFatsa OSB Köprüsü İnşaatında Sona Gelindi

Fatsa OSB Köprüsü İnşaatında Sona Gelindi

Ordu iline bağlı Fatsa İlçe Belediye Başkanı Etem Kibar, Organize Sanayi Bölgesi’nde ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yapılan köprünün inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindiğini kaydetti.

Karayolları 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ile birlikte Bolaman Irmağı üzerinde yapımı devam eden organize sanayi bölgesine ulaşımı ve anayol ile bağlantısını sağlayacak olan çift şeritli araç ve yaya köprüsünde incelemelerde bulundu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, köprünün yapımı tamamlandığında organize sanayi bölgesinde transferler ile trafiğin rahatlayacağını belirterek, “Her geçen gün yeni üretim tesislerinin faaliyete geçmesiyle büyüyen ve gelişen organize sanayi bölgesinin lojistik taşıma faaliyetlerinin kapasitesinin artmasıyla Bolaman Kavşağı’ndan sanayi bölgesine geçişte alternatif ulaşım aksı oluşturarak, hem anayol bağlantısı, hem de transit geçişi sağlayacak çift şeritli araç ve yaya köprüsü bölgenin trafik sıkışıklığını oldukça rahatlatacaktır. Köprümüz, 154 metre uzunluğunda, 15 metre genişliğinde olup, içerisinde de 5 metre yaya yolu bulunacaktır. Proje sayesinde organize sanayi bölgemizdeki transferler oldukça rahatlayacak ve trafik yoğunluğu azalacaktır. Yapımı konusunda talimat veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi. 

Ordu’daki tüm ulaştırma projelerine buradan göz atabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments