Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFuat Oktay OSB’de Fabrikaların İnşaatı Başladı

Fuat Oktay OSB’de Fabrikaların İnşaatı Başladı

Yerelden kalkınma modeli kapsamında Yozgat, Boğazlıyan İlçesinde kurulan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB), fabrikaların inşaatı başladı.

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, 2020’de tescillenen OSB’de savunma sanayi başta olmak üzere gıda, tekstil, tarım makineleri, organik kimya, metal, ambalaj, otomasyon ve makine sanayi alanlarında üretim yapılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın yerelden kalkınma hamlesini ilçelerinde uygulamaya çalıştıklarını aktaran Coşar, “Bu organize sanayi bölgesi sadece Boğazlıyan’ın değil, çevredeki 5 ilçenin organize sanayi bölgesidir. Burası, Boğazlıyan ve çevremizdeki ilçelerimizin kalkınmasına, ülke ekonomisine çok büyük katkı sunacak.” dedi. 

Fuat Oktay OSB’nin çevre il ve ilçelere yakın konumda olduğunu vurgulayan Coşar, şu açıklamaları yaptı: 

“29 parselden oluşan OSB’nin toplam alanı 1070 dönüm, 650 dönümü sanayi alanına sahip. Şu anda doluluk yüzde 95 civarında. Fuat Oktay OSB tamamlandığında 6 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak, 185 milyon dolar ihracat hacmi oluşacak. Orta ölçekli bir organize sanayi bölgesidir, şu anda altyapı çalışmaları hızla devam etmekte. Altyapıda kanalizasyon, yağmur suyu çalışmaları tamamlandı, su ve iletişim hattı çekilmekte. Elektrik ve doğal gaz hattı ihalelerimiz yakın zamanda yapılacak. Şu an gıda sektöründe bir fabrikamızın inşaatı başladı ve aralıkta üretime geçecek. 4 fabrikamızın projesi hazırlandı, yapı denetim süreci devam ediyor. Bir fabrikamız hafriyat aşamasında, 2 fabrikanın da şantiyesi kuruluyor. OSB’nin kurulmasında başta Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay Bey olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments