“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriGayrettepe-İstanbul Havalimanı Hattı Ne Zaman Açılacak?

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Hattı Ne Zaman Açılacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından “Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi” kapsamında yapılan “Dijital Gelecek” oturumunda konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu önemli açıklamalar yaptı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, Bakan Adil Karaismailoğlu, İstanbul’un büyük devrimler geçirdiğini, asırlara sığacak işlerin 25 yılda yapıldığını, Marmaray, Yavuz Sultan Selim, Avrasya Tüneli gibi çok önemli projelerin ortaya konulduğunu, şehrin bu alanda dünyaya örnek olduğunu dile getirdi.

İstanbul’da ulaşım ve altyapı alanında yapılan projelerle ilgilli de açıklama yapan Adil Karaismailoğlu, geleceği planladıklarını, şu an başlayanlarla birlikte İstanbul’da 510 kilometrelik metro ağının olacağını belirtti.

“4 bin şantiyemizin hiçbirinde işler durmadı”


Adil Karaismailoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde yatırımların nasıl sürdüğüne dair bir soru üzerine, şunları söyledi:

“Türkiye’nin her yerinde şantiyemiz var. Aşağı yukarı 4 bin tane. Salgın sürecinde ülke genelindeki hiçbir şantiyemiz kapanmadı. Bütün güvenlik tedbirlerini, maske ve safiye dair önlemlerimizi aldık. Başarılı bir pandemi süreci geçirdik. İşlerimizin hiçbiri durmadı. Sokağa çıkma yasağının olduğu günde yerin 70 metre altında Gayrettepe’de ışığı görme töreni yaptık.”

Bakan Adil Karaismailoğlu, 38 kilometrelik Gayrettepe-İstanbul Havalimanı hattını gelecek yıl açmayı hedeflediklerini müjdeleyerek, bu açılıştan bir yıl sonra 32 kilometrelik İstanbul Havalimanı-Halkalı metro hattını hizmete almayı amaçladıklarını belirtti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments