“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriGayrimenkul Sektörünün Yıldızı Mesa İnşaat 2020 Yılında 11 Yeni Projeye Start Verecek

Gayrimenkul Sektörünün Yıldızı Mesa İnşaat 2020 Yılında 11 Yeni Projeye Start Verecek

Türk gayrimenkul sektöründe 50 seneyi geride bırakan hizmet süresi ile dikkat çeken Mesa İnşaat 2020 yılında 11 yeni projeye başlayacakları müjdesini verdi. Detaylar haberimizde…

Türk inşaat sektörünün köklü markaları arasında yer alan Mesa İnşaat 2020 yılını değerlendirmek üzere özel bir basın toplantısı düzenledi. 

MESA İnşaat / Boysanoğlu: 11 yeni projeyi hayata geçireceğiz 

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu düzenlenen basın toplantısında yapmış olduğu açıklamasında “İnşaat sektörünün kısmen durgunluk yaşadığı bir dönemde 850 adet konut satışı gerçekleştirdik, 4 projemizi de tamamlayarak teslim ettik. MESA Holding olarak yaklaşık 1.5 milyar TL ciro ile yılı kapattık. 9’u Türkiye’de 2’si yurt dışında olmak üzere 11 şantiyede hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2020 yılında da en iyi yaptığımız işimizi yapmaya, ekonomiye ve temsilcisi olduğumuz gayrimenkul sektörüne katma değer sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’de Konut Stoku Var mı, Yok mu?

Konut stoku sorununa dair de önemli açıklamada bulunan Boysanoğlu lüks konutta fazlalık olduğunu belirterek “Stok sadece bu grup için var. Yoksa ülkemizde hala bir konut açığı ve ihtiyacı var. Orta ve dar gelir grubuna yönelik konut üretmek gerekiyor. Bu noktada bizi ve alıcıyı zorlayan arsa konusu karşımıza çıkıyor. Konutun bedelini belirleyen ilk faktör arsa bedelidir. Türkiye ile yurt dışını mukayese ettiğinizde yurt dışında arsa değeri oranı yüzde 20-25’i geçmezken Türkiye’de bu değer genelde yüzde 50’nin altına düşmüyor. Arsa bedeli yüksek olduğu için gerçek konut ihtiyacı olan kesime yönelik proje üretemiyoruz. Eğer arsa konusu regüle edilebilirse; fiyatlandırma da yüzde 10-15 civarına oturtabilirse; konut fiyatları da sosyal konut için normalleşir” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments