“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriGayrimenkul Tercihleri Değişti! Konut Sektörüne Koronavirüs Kriteri Geliyor

Gayrimenkul Tercihleri Değişti! Konut Sektörüne Koronavirüs Kriteri Geliyor

Tüm dünyayı kasıp kavuran korana virüs salgını pek çok sektörde de köklü değişiklikler yapılmasına neden olurken vatandaşların da tercih ve önceliklerini değiştirdi. Özellikle de vatandaşın konut tercihi değişirken eskiden astronomik fiyatları nedeni ile yanına yaklaşılamayan evlere olan talep bir anda dibi buldu. Gayrimenkule artık koronavirüs kriterleri geliyor!

Koronavirüs salgını nedeni ile uzun süre evlerine kapanmak zorunda kalan ve hafta sonları sokağa çıkma yasağı kısıtlaması ile karşı karşıya kalan Türkiye’de vatandaşların öncelik ve tercihleri de değişti. 

Daha önce ev satın almak istiyorum diyen vatandaşın ilk tercihi kalabalık şehir merkezleri olurken artık insanlar kalabalıktan uzak yerlerde ev aramaya başladı. 

Merkeze Yakın Ev İlanları Yerini Merkeze Uzak, Şehir Dışında Ev İlanlarına Bırakacak

Eskiden satılık ya da kiralık ev ilanları veren kişiler dikkat çekmek için merkeze yakın başlığını kullanırken korana virüs salgını sonrasında bu ilanların yerine merkeze uzak, şehir dışında, sessiz, sakin gibi ibareler olan ilanlar tercih edilecek. 

Yüksek Fiyatlara Satılan 1+1 Rezidans Daireler Yerine Vatandaş Balkonlu Ev Arayacak

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık “Tüketicinin tercihi değişecek bu çok net. Normal koşullarda insanlar ev alırken fiyatına, semtine dikkat ediyordu. Şimdi konut tercihlerinde ilk sıralara Covid-19 kriteri de girecek” diyerek sektörde yaşanacak değişime dikkat çekti. 

Artık insanların küçük metrekareli daireleri, camları açılmayan ya da balkonu olmayan evleri tercih etmeyeceklerini belirterek ev arayan insanlarda ilk sorgulanacak kriterin balkon olduğunu beklediklerini belirten Akbalık 2020 yılı için gayrimenkul yatırımı yapacak olan kişi sayısında da büyük düşüş beklediklerini dile getirdi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments