“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerGebze Metrosu'nda Çalışmalar Devam Ediyor

Gebze Metrosu’nda Çalışmalar Devam Ediyor

Yapımı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilen Gebze-Darıca Metro Hattı’nda incelemelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “İnşaat çalışmaları hiçbir şekilde aksamadan, hatta eskisinden çok daha hızlı bir şekilde devam ediyor.” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilen Gebze-Darıca Metro Hattı inşaatında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve proje yetkililerinin de yer aldığı inceleme sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Büyükakın, “Metro inşaatı çalışmalarında hiçbir aksama yok. Şu anda aşağıdaki tünellerin inşası safhasına gelindi. İnşaat çalışmaları hiçbir şekilde aksamadan hatta eskisinden çok daha hızlı bir şekilde devam ediyor.” dedi.

“Her şey yolunda gidiyor”

Çalışmalarda herhangi bir aksamanın olmadığını belirten Başkan Büyükakın, “Daha önce de bu konuyu konuşmuş ve planlamıştık. İnşallah o da Şubat sonu veya Mart başı gibi medyanın daha rahat kullanılması imkanı ortaya çıkacak. Tabii metro inşaatı zor ve çok büyük bir inşaattır. Kocaeli tarihindeki en büyük inşaatlardan bir tanesidir. Bunun dışa yansıyan olumsuzluğunu en aza indirerek devam edeceğiz. El birliğiyle çalışıyoruz, çalışacağız. Hem zamanında hem de çevreye en az rahatsızlıkla bu çalışma bitecek. Gördüğümüz kadarıyla çok güzel bir şekilde ilerliyor. İnşallah kazasız belasız bu inşaat biter ve hem Gebze hem Darıca ile bölgedeki halkımız bu metrodan istifade etmeye başlar.” diye konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments