Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriGeleceğin Şehri İçin Çalışmalar Başladı

Geleceğin Şehri İçin Çalışmalar Başladı

Farklı yatırımlarına devam eden Toyota, birçok mobilite geliştirme projesine öncülük yapacak olan yüksek teknolojiye sahip “Woven City” şehrini inşa etmek için temel atma töreni düzenledi.

Toyota Grubu’nun mobilite geliştirme projelerinden sorumlu Woven Planet, Japonya Fuji’deki eski bir araç üretim tesisinde kentin inşasına başladığını söyledi.

Woven City ile beraber “0” emisyonlu hidrojen yakıt hücrelerinden güç alan tamamen bağlantılı bir ekosistem oluşturulacak. Bu kapsamla hayata geçirilecek şehir, daha iyi bir topluma hizmet etmek amacıyla teknolojik gelişimi hızlandırmayı amaçlıyor.

Geleceğin teknolojilerine ev sahipliği yapacak Woven City, yüksek teknolojisinin yanı sıra insan merkezli bir yaklaşım da sunacak. Toyota ilk defa 2020’nin ocak ayında duyurulan Woven City projesi için kısa zamanda harekete geçerek çalışmalarını başlatmıştı. Şehri yaşayan bir laboratuvar ve sürekli evrimleşen bir proje olarak dizayn eden Toyota, Woven City’de otonom teknolojiler, robot, kişisel mobilite, akıllı evler ve yapay zeka gibi teknolojiler geliştirilmesini ve testler gerçekleştirilmesini de sağlayacak. Aynı zamanda burada bir dizi iş fırsatının sağlanması ve dünya çapından araştırmacıların da bulunması bekleniyor.

Woven City’de zemin seviyesinde üç tür cadde bulunacak. Birisi otonom araçlara, biri yayalara ve biri de kişisel mobilite araçları kullanan yayalara ait olacak. Aynı zamanda yük ve eşya taşınması adına kullanılmak üzere bir yer altı yolu yapılacak. İleri teknolojiye sahip olacak şehirde yaşam öncelikle çoğunluğu yetişkin olmak üzere, küçük çocukları olan ailelerin yer alacağı yaklaşık 360 sakinle başlayacak. Sonrasında, araştırmacıların ve Toyota çalışanlarının katılımıyla birlikte 2 binden fazla nüfusa ulaşması hedefleniyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments