Ana SayfaHaberlerGözde Grubu’ndan 300 Milyon Dolarlık Yatırım

Gözde Grubu’ndan 300 Milyon Dolarlık Yatırım

2023-2024 yıllarında İzmir’deki yatırımlarına yoğunlaşacaklarını ifade eden Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kenan Kalı, bu projeler için 300 milyon dolarlık yatırım planlaması yaptıklarını söyledi. 

İzmir’in özellikle kuzey bölgesini yatırımlar için yeni hedef olarak belirlediklerini ifade eden Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kenan Kalı, “Çiğli, Ulukent, Koyundere ve Menemene kadar olan bölge gelişime çok açık ve önemli bir yaşam merkezi konumunda. Hem kaliteli konutlar yapılıyor hem de kent merkezine göre çok daha avantajlı fiyatlar sunulabiliyor. İzmir’in kuzeyinde Çiğli, Menemen ve Harmandalı’da projelerimiz var. Çiğli’de Wins Blue projemizde 900 bağımsız bölümü teslim ettik. Harmandalı’nda 4 etapta 750 daire yapacağız. Menemen’de ise 650 dairelik iki etaptan oluşan bir projemiz var. Yatırımlarımızı kentin kuzeyine kaydırmaya başladık, projelerimizi henüz satışa açmadık. İzmir’in tam merkezinde Alsancak’ta ve Gaziemir’de iki özel projemizin yapımı devam ediyor. Gaziemir projemizi yaz aylarında tamamlayacağız. Satışı devam eden 10 noktada projelerimiz var. İzmir’in her noktasında her segmente özel seçenekler sunan projemiz bulunuyor. Kira garantili sistemlerimiz var. Oturumcu ve yatırımcılar için farklı konut seçeneklerimiz de bulunuyor.” dedi. 

2023 ve 2024 yılında toplamda 3 bin yeni konutu sahiplerine teslim edeceklerini dile getiren Kalı, şu ifadelere yer verdi: 

“İnşaat tarafında Türkiye’nin istihdamına da katkı sağlıyoruz. Bağlı birçok sektör de bizim için çalışıyor. İnşaat hem lokomotif bir sektör hem de konut temel bir ihtiyaç. 300’e yakın sektörü de hareketlendiriyor. Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri konut problemi. Hükümet, konut üretmek konusunda sektörü destekliyor. Kiralar çok arttı, ev alınamaz hale geldi. Kampanyanın daha geniş kesimlere ulaşabilmesi için insanların ikinci el dahil istedikleri evi alabilmeleri lazım. İnsanların daha rahat şekilde ev sahibi olmalarını teşvik etmek gerekiyor. Biz proje geliştirici bir firmayız. MyWay ve MyVia markalarımızla hem bulunduğumuz bölgeye hem de kente değer katıyoruz. Talebi karşılamak için herkesin bütçesine göre konut üretimine ve yatırımlara devam edeceğiz. 2023 ve 2024 yılı içinde toplam 3 bin konut üreteceğiz. Bu projelerle ilgili yaklaşık 300 milyon dolarlık bir yatırım planlamamız olacak. Talebi karşılamak konusunda herkesin bütçesine göre konut üreteceğiz”

İzmir’in sıkça talep gördüğünü belirten Kalı, “Türkiye’nin her yerinden insanlar İzmir’e yatırım yapıyor. İstanbul’un taşı, toprağı altınsa, İzmir’in taşı, toprağı pırlantadır. Rusya, Ukrayna ve İran’dan da konut yatırımı için İzmir’e geliyorlar. İnsanların bu konuda hızlı hareket etmeleri gerekiyor. Büyük metropollere baktığınızda İstanbul çok pahalı ve yaşanmaz hale geldi. İstanbul’da hayat, eğitim ulaşım, konut çok pahalı. Tek alternatif İzmir oldu. İzmir’de çok fazla konut arzı yok çünkü yeni arsa üretilemiyor. Fiyatlar makul olursa firmalar da yatırım yapmaya devam edecektir. Yeni projelerde ise güven veren, konutları bitirmiş firmalar daha çok tercih edilecektir.” şeklinde konuştu. 

Gözde Grubu’nun tüm projelerine buradan erişebilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments