“Yapı
Ana SayfaHaberlerYurtdışı HaberleriGürok Grup  Maldivler’e 2  Otel Projesi İnşa Etti

Gürok Grup  Maldivler’e 2  Otel Projesi İnşa Etti

Sofra camı, ambalaj, yapı, kiremit ve turizm gibi alanlarda hizmet veren Gürok Grup, Maldivler’e iki otel yatırımı yaptı. 

Şirketin turizm alanındaki ilk yatırımı olan Maldivler projeleri, Joalı markasıyla hizmet veriyor. Projelerin inşaat malzemelerinin yüzde 70’i ise Türkiye’den karşılandı. Yatırımın toplam bedeli ise 300 milyon dolar. 

Dünya Gazetesi’nden Sema Ceylan’a konuşan Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, “Lav markamızla dünyanın en büyük 5’inci sofra camı markasıyız. Cam ambalaj üretimimizde GCA ile varız. 30 yıldır da Ali Bey Hotels & Resorts’la hizmet veriyoruz. Gürok Kiremit de önemli bir markamız. Yatırım, yeni heyecanlar her zaman odağamızda oldu. Turizmde ilk uluslararası yatırımımızı Joalı ile yaptık. Dedemizin ismi biliyorsunuz Ali. İsmini oradan alıyor. Ultra lüks segmentte Maldivler’de iki ayrı otel açık. Yapımını da grup şirketlerimizden Lapis Yapı üstlendi. Yatırım için gereken her ürünün yüzde 70’i Türkiye’den gitti. Alabileceğimiz her şeyi Türkiye’den aldık.” dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments