“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerHasankeyf-2 Köprüsü'nde Sonunda İki Yaka Birleşti!

Hasankeyf-2 Köprüsü’nde Sonunda İki Yaka Birleşti!

Batman’a bağlı olan Hasankeyf ilçesinde yapımı devam eden köprüde sonunda iki yaka birleştirildi. Eylül ayında hizmete girecek olan köprü hakkında son gelişmeler haberimizde…

Tamamlandığında Türkiye’nin en uzun köprüleri arasına girecek olan Hasankeyf-2 köprüsünde sona gelindi.

Eylül Ayında Ulaşıma Açılacak!

Köprü hakkında açıklama yapan Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç toplamda 850 milyon lira maliyete sahip olan projenin son durumu hakkında “Tarihi Hasakeyf ilçesinin Orta Doğu’ya ve MEzopotamya’ya açılan bir köprüde son aşamadayız.

Şu an itibariyle köprüde son 20 metreye ulaştık. En son bağlantılar yapıldıktan sonra, dengeli konsolların birleştirilmesi, halatların çekilmesiyle birlikte Eylül ayı sonunda ulaşıma açacağız. Bu köprü sadece iki yakayı bir araya getiren değil özellikle Türkiye’nin İran ve Irak ile olan ticari ilişkilerinde taşımacılıkta da önemli bir yere sahip olacak.

Gerçüş istikametine gittiğimizde hızla devam eden iki adet tüp tünelimiz var. Bu tüp tünelleri de yıl sonuna doğru bitmesini bekliyoruz. Böylece burada güvenli, bölünmüş bir yoldan ulaşımı hızla sağlamayı hedefliyoruz. Suyun dolmasıyla birlikte burada göl olacak. Köprümüz göl manzarası akabinde tarihi eserlerimizin de görülebildiği bir manzaraya sahip olacak. Sabırsızlıkla o günleri bekliyoruz.” diyerek iki yakanın bir araya geldiğini söyledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments