“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerHasarlı Konutların Yıkımları Hemen Başlayacak!

Hasarlı Konutların Yıkımları Hemen Başlayacak!

Elazığ depreminde yitirilen 41 canın ardından gözler deprem riski yüksek olan Marmara Bölgesi ve İstanbul’a çevrilmişti. 

İstanbul Depreme Kentsel Dönüşüm ile Hazır Hale Gelecek! 

Her an büyük bir depremin yaşanma riski bulunan İstanbul’da kentsel dönüşüm hayati önem taşırken konu hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “İlçelerimizdeki acil öncelikli dönüştürülmesi gereken alanların iletilmesini istemiştik. Strateji belgelerinin tamamlanması devam ediyor. 12 ilçeden belgeler geldi. Diğer ilçelerden de gerekli belgeler tamamlanarak kentsel dönüşüm adımları ve hamlelerini atmış olacağız. Ağır hasarlı binaların yıkım sürecini başlatıyoruz” dedi. 

Fatih’te Tarihi Surlar Üzerine Millet Bahçesi Yapılacak!

Fatih Surları üzerinde yeni bir millet bahçesi yapılacağını duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Fatih’te tarihi surların üzerine millet bahçesi yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Kentsel dönüşüm sürecini tamamlayacağız” diye ifade etmişti. 1 milyon 350 bin konutun dönüşümünü sağladık. 1 milyon sosyal konutun yapımını yaptık. Projeler başlattık. Başakşehir’de Üsküdar’da Bağcılar’da bir çok ilçemizde projelerimizi başlattık. Beyoğlu’nda Sütlüce’de Hacıhüsrev Mahallesi’nde dönüşüm projelerini başlattık ve üzerine gideceğiz. Esenler’de 2021 yılına kadar 15 bin konutun yapımını sağlıyoruz. Esenler’de 60 bin konutluk örnek bir proje başlattık” dedi. 

Kentsel Dönüşüm Mutlaka Yapılacak! 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında enkaz altında insanları beklemenin zorluğunu Elazığ’da yaşadıklarını artık bu durumlarla karşılaşmak istemediklerini, kentsel dönüşümü yapamıyorlarsa bu durumda artık bu görevlerde bulunmalarına gerek kalmadığını söyledi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments