“reocom
Ana SayfaHaberlerHatay’da Köy Tipi Afet Konutlarının İnşaatı Devam Ediyor

Hatay’da Köy Tipi Afet Konutlarının İnşaatı Devam Ediyor

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerden olumsuz etkilenen Hatay’ın Altınözü ilçesinde yapılan köy tipi afet konutlarının inşaatı sürüyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden olumsuz etkilenen Hatay’ın Altınözü ilçesinde yapılan arazi belirleme ve zemin etüdü işlemlerinin ardından köy tipi afet konutlarının inşaatı başladı. Farklı noktalarda planlanan 2 bin 800 adet konuttan bazılarının kaba inşaatı tamamlandı.

Konutlar Kamulaştırma Yöntemiyle Teslim Edilecek

Konuyla ilgili konuşan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, şu açıklamalarda bulundu:

“Hazine arazisi olmayan bölgelerde farklı bir çalışma yapılıyor. Bu mahallelerimizde kamulaştırma yöntemiyle vatandaşlarımıza yer temin edilecek. Köy tipi afet evleri o yerlere konulacak. Bu da olmazsa yıkılan ya da ağır hasar alan evlerin bulunduğu alan uygun ise o alana evler inşa edilecek. Evler, 500 metrekarelik alana peyzajlı, çok güzel görünümlü, coğrafyaya ve ortama uygun şekilde yapılacak.”

Sarı, Babatorun’da örnek evlerin ortaya çıktığını, Sofular, Boynuyoğun ve Yanıkpınar’da da çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Afet yaralarını devlet ve milletin el ele sarmaya çalıştığını aktaran Sarı, diğer tüm köylerde de ihtiyaç duyulan sayıda köy evi yapılacağını kaydetti.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments