“Yapigundem
Ana SayfaProjelerHava Kent Yapı Kooperatifi’nden 150 Konutluk Yeni Proje!

Hava Kent Yapı Kooperatifi’nden 150 Konutluk Yeni Proje!

Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, İstanbul, Arnavutköy ilçesinin Haraççı Mahallesi’nde 150 konutluk bir projeye başlayacaklarını duyurdu. 

İstanbul Havalimanı projesinin hayata geçirilmesinin ardından oluşan konut ihtiyacının karşılanmasını sağlamak amacıyla kurulan Hava Kent Yapı Kooperatifi, yeni yatırımlar için hazırlıklara başladı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, “Taşoluk-2 ve Tuzla Aydınlı projelerimizde çalışmalar devam ediyor. Sancaktepe/Samandıra bölgesi için de yeni bir proje geliştiriyoruz. Arnavutköy’de yeni proje için çalışmalarımız başladı. Çok büyük talep alıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz de Hava Kent’i farklı illere taşımak. Hava Kent olarak Sancaktepe/Samandıra bölgesinde yeni bir proje geliştiriyoruz. Bunun yanı sıra, yine Arnavutköy’de Haraççı mahallesinde 150 konutluk bir projeye başlayacağız. Gelen talepler neticesinde Hava Kent’i farklı illere de taşımak istiyoruz. İzmir, Muğla ve Ankara gibi şehirlerde arazi geliştirme aşamalarındayız ve yine butik bir villa projesi geliştirerek ortaklarımıza sunmaya hazırlanıyoruz.” şeklinde konuştu. 

Son projeleri olan 144 konutluk Taşoluk-1 projesinin çok fazla ilgi gördüğünden bahseden Çavuş, “Üretimin 3 katı talep aldık diyebiliriz. Üretim kalitesi ve çağdaş mimarisinin yanı sıra, daire sahibi olan kooperatif ortakları Türk Lirası bazında yüzde 400, dolar bazında ise yüzde 120’nin üzerinde bir getiri elde ettiler. Yine, yeni başladığımız Taşoluk-2 ve Tuzla Aydınlı projelerimize büyük talep var. Taşoluk-2 projemizde kontenjanlar doldu bile. İlk projemiz İstanbul Havalimanı’na 5 kilometre mesafede inşa edildi. 144 konutluk projede tüm tapular hak sahiplerine teslim edildi. Taşoluk-2 etabı da İstanbul Havalimanı’na 5 kilometre mesafede konumlanıyor. Tuzla Aydınlı projemiz de Sabiha Gökçen Havalimanı’na 5 kilometre mesafede bulunuyor. İnşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Önümüzdeki 18-20 ay içerisinde teslimlerini yapmayı planlıyoruz. Hem bitirdiğimiz projelerin kalitesini ve teslim sürelerinin kısalığını görenler hem de pandemi sonrası yaşanan enflasyon ve emtia artışından kaynaklı konuta erişebilme problemini, yatırımcı ve ev sahibi olmak isteyenler bizimle aşıyorlar.” dedi.  

‘’Markalı Sosyal Konut Üretiyoruz’’

Hava Kent Yapı Kooperatifi’nin diğer yapı kooperatiflerinden farklı olarak ortaklık biçimleri olduğunu söyleyen Erkut Çavuş, “En önemli farklılığımız ortaklık yapımız. Kooperatifimizin ortaklarının büyük çoğunluğu hava yolu çalışanlarıdır. Yüksek standartlara alışkın, dünyayı ve yenilikleri yakından gören insanlar oldukları için bizler de konutları üretirken buna özen gösteriyoruz. Bu sayede, sosyal konutu, markalı konut statüsünde üretiyoruz. Hava Kent olarak kooperatifçilik ve sosyal konut anlayışını da değiştirdik. Türkiye’de oluşan kooperatif ve sosyal konut algısının dışında yeni konseptlerde konutlar geliştirdik. Çağdaş mimari, kapalı otopark, sosyal donatıların yanı sıra doğal tuğla kaplama, gri su dönüşüm sistemleri, yerden ısıtma gibi ürünleri kooperatifimizin standartları haline getirdik. Aile tipi siteler yaparak, sosyal yaşam alanları bol olan ve Türk aile yaşam kültürüne uygun konutlar geliştirdik.” ifadelerini kullandı.  

Hava Kent Yapı Kooperatifi’nin Arnavutköy/Haraççı projesinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments