“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerYurtdışı HaberleriHırvatistan Başbakanından Akfen İnşaat’ın Zagreb Projesine Ziyaret

Hırvatistan Başbakanından Akfen İnşaat’ın Zagreb Projesine Ziyaret

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Akfen İnşaat ve Dost İnşaat iş birliğinde inşa edilen Sister Of Mercy Hastanesi projesini ziyaret ederek yerinde inceledi.

1895 yılında hayata geçirilen tarihî Sister Of Mercy Hastanesi’nin 110 bin metrekare alan üzerinde 22 binası bulunuyor. Yapımını Akfen İnşaat ve Dost İnşaat’ın üstlendiği, 2022 yılının Kasım ayında sözleşmesi imzalanan ve projelendirme çalışmaları başlayan proje, yaşanan depremde zarar gören hastanenin renovasyonunu içeriyor. Çalışmaların 2025 yılında bitirilmesi planlanıyor.

Kuruluşundan itibaren Türkiye ve yurtdışında şimdiye kadar havalimanı terminalleri, doğalgaz boru hatları, hidroelektrik santralleri ve gayrimenkul projeleri gibi önemli altyapı projelerini hayata geçiren Akfen İnşaat, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de yapımına devam ettiği projede önemli bir konuğu misafir etti.

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Akfen İnşaat ve Dost İnşaat tarafından ülkenin başkenti Zagreb’de yapımına devam edilen Sister Of Mercy Hastanesiprojesine ziyaret gerçekleştirdi. Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic’e ülkenin Sağlık Bakanı Vili Beroş ve İnşaat Bakanı Branko Bacic de eşlik etti.

Akfen Holding Başkanvekili ve CEO’su Selim Akın, Akfen İnşaat Genel Müdürü Mesut Coşkun Ruhi ve proje çalışanları tarafından karşılanan Başbakan Plenkovictarihî hastanenin renovasyonu konusunda yürütülen çalışmaları yakından izlerken, proje hakkında da bilgiler aldı.

Çalışmaların 2025 Yılında Tamamlanması Planlanıyor

1895 yılında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de hayata geçirilen tarihî Sister Of Mercy Hastanesi’nin 110 bin metrekare alan üzerinde 22 binası bulunuyor. Yapımını Akfen İnşaat ve Dost İnşaat’ın üstlendiği,  2022 yılının Kasım ayında sözleşmesi imzalanan ve projelendirme çalışmaları başlayan proje, yaşanan depremde zarar gören tarihî Sister Of Mercy Hastanesi’nin renovasyonunu içeriyor.

Üstlenilen proje kapsamında aynı kampüs içerisinde yer alan ve kullanımı devam eden 6 binadan 4 binanın renöve edilmesi ve 2 binanın yıkılıp tamamen yeniden yapılması bulunuyor.

Sister Of Mercy Hastanesi projesinin güçlendirme tasarım safhası Avrupa Birliği Dayanışma Fonu, yapım aşaması ise Hırvatistan Hükümeti’ne bağlı Sağlık Bakanlığı Tarafından finanse ediliyor. Projenin 2025 yılında tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: Emlak Dream

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments