“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Deprem Seferberlik Planını Açıkladı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Deprem Seferberlik Planını Açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da yaşanacak olası bir depreme karşı önlem almak ve deprem sonrası tedbirleri içeren deprem seferberlik planı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 

İmamoğlu: İstanbul Depreme Hazır Değil! 

İstanbul’u depreme hazırlamak ve güçlendirmek için yeni bir seferberlik başlattıklarını belirten Ekrem İmamoğlu daha fazla beklemeye tahammülleri olmadığını belirterek “Tespitlerde bulunulmuş, tahminler sıralanmış, uygulama önerileri geliştirilmiş.

Ancak yapılan tüm bu çalışmalar, sonrasında hayata geçmediği / geçemediği için İstanbul hala beklenen büyük depreme hazırlıklı değildir. Daha fazla beklemeye tahammülümüz yok. Bizler, tüm İstanbulluların da desteği ile hayata geçecek projeler üretmek, İstanbul’u güçlendirmek için kolları sıvıyoruz ve bir seferberlik başlatıyoruz” dedi. 

Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Büyük Önem Taşıyor 

En büyük önceliklerinin “Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi” olduğunu dile getiren Ekrem İmamoğlu, “Öncelikli / sorunlu alanlarda, sosyal ve ekonomik dönüşüm projelerinin gerçekleşmesi amacıyla Bakanlık tarafından talep edilen ‘Strateji Belgeleri’ tamamlanarak ‘İstanbul Kentsel Dönüşüm müdahale yol haritası’ belirlenecektir. ‘

Afet Odaklı müdahale programı’ ile bina bazında yapılan müdahaleler yanında, kentsel iyileştirme odaklı dönüşüm çalışmaları bu başlıkta ele alınacaktır. Bu amaçla 1 yıl içinde 39 ilçe ile birlikte gerekli koordinasyon sağlanacak ve 5 yıl içinde strateji belgesinde yer alan müdahalelerle tamamlanacaktır” dedi.

İletişim sorununu aşmak istediklerini belirten Ekrem İmamoğlu “İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanan veya proje aşamasında olan kentsel dönüşüm alanlarında yaşayanlar ve onlar tarafından kurulan sivil toplum örgütlerinin İBB ile iletişim sorunlarını aşmak üzere ‘Kentsel Dönüşüm İşbirliği Masası’ adı ile bir ofis kurulmaktadır” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments